Wydrukuj tę stronę

Finał przebudowy drogi w Skołoszowie

Zakończyły się prace związane z przebudową drogi w Skołoszowie w gminie Radymno. Remont kosztował ponad milion 230 tysięcy złotych Ponad 800 tysięcy to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Droga zyskała nową nawierzchnię, oświetlenie oraz chodnik. W powiecie jarosławskim dzięki dofinansowaniu z funduszu realizowane są także inne inwestycje drogowe między innymi w Wiązownicy, Makowisku i Radymnie.

Relacja TVP3 Rzeszów dostępna jest TUTAJ

Mieszkańcy Skołoszowa cieszą się z remontu. Dzięki modernizacji drogi gminnej przebiegającej przez ich miejscowość nie tylko poprawiła się nawierzchnia, ale również komfort jazdy i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Stara droga była bardzo wąska, jadące z naprzeciwka dwa samochody miały często problemy z wyminięciem się. Janusz Skrzyszewski, mieszkaniec Skołoszowa - Wraz z drogą zostało także zaprojektowane i wykonane oświetlenie ledowe, które jest najnowocześniejsze na obecne czasy, które jest bardzo oszczędne. Nie jest ono kosztowne dla gminy, a światło tego oświetlenia jest bardzo jasne wieczorami. Przemysław Olech, mieszaniec Skołoszowa - Ta droga również łączy nie tylko naszą miejscowość, ale również i ościenne Zamojsce, Zabłotce. Ten odcinek drogi gminnej ma również strategiczne znaczenie, bo łączy się z drogą powiatową a także drogą krajową 77 i węzłem autostrady w Skołoszowie. Bogdan Szylar, wójt Gminy Radymno - Koszt całkowity to jest milion 235 tysięcy, z tego dofinansowanie jeżeli chodzi o urząd gminy Radymno to jest ponad 408 tysięcy złotych. Ponad 800 tysięcy złotych pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.

W powiecie jarosławskim to nie jedyna inwestycja realizowana dzięki temu wsparciu. Ciągle trwa remont ulicy Kolejowej w Radymnie. Stanisław Kłopot, starosta jarosławski - Ta inwestycja polega na przebudowie nawierzchni i ta nawierzchnia jest wykonywana z kostki kamiennej nieregularnej, również przebudowa chodnika z klasycznych płyt betonowych na nawierzchnię brukową, również jest przebudowana kanalizacja burzowa, bo tam zawsze stwarzało to problemy.

Prace w Radymnie, które mają kosztować na 1 milion 328 tysięcy złotych dofinansował Fundusz Dróg Samorządowych. Wysokość wsparcia to blisko 745 tysięcy złotych. Roboty mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Informacja: TVP3 Rzeszów, Aktualności