Wydrukuj tę stronę

Nowoczesny tomograf dla Centrum Opieki Medycznej

Nowoczesny kontenerowy tomograf komputerowy o wartości 2,5 mln zł został przekazany Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Nowa pracownia jest umiejscowiona poza dotychczasową strukturą szpitala, co daje możliwość przeprowadzenia badań bez konieczności wprowadzania chorych do budynku. W tym roku do jarosławskiego szpitala trafił sprzęt za kwotę ponad siedmiu milionów złotych.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Badanie tomografem komputerowym pozwala zdiagnozować zarówno miejsce jak i wielkość ogniska chorobowego. Ważne, żeby sprzęt do badania był nowoczesny i niezawodny. Właśnie taki dostało jarosławskie Centrum Opieki Medycznej. Zakup urządzenia sfinansowano z funduszu covidowego. Nowy sprzęt będzie wykorzystywany na bieżąco. Co ważne, badani nie muszą wchodzić do budynku szpitalnego, bo pracownia tomografu mieści się w oddzielnym module. Jarosławska placówka do tej pory korzystała z tomografu, który służył pacjentom ponad dekadę.

W tym roku szpital wzbogacił się także o inne urządzenia. Sprzęt zakupiono z budżetu starostwa powiatowego, które na ten cel przeznaczyło 1,5 miliona złotych. Łącznie do szpitala trafiło wsparcie na kwotę blisko 7 milionów złotych, z czego 5 mln to pieniądze przekazane z Ministerstwa Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych i za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego.Szpital, zwłaszcza w czasie pandemii, może też liczyć na wsparcie prywatnych darczyńców, którzy zebrali 600 tysięcy złotych.

Informacja: Aktualności, TVP3 Rzeszów.