Wydrukuj tę stronę

Trudne mecze za Oxynetem, z Gdańska wrócili z punktem

Brązowi medaliści poprzedniego sezonu Lotto Superligi – Dekorglass Działdowo i AZS AWFiS Balta Gdańsk – byli rywalami Oxynetu Jarosław w listopadowych meczach. Przy odrobinie szczęścia nasz zespół, prowadzony przez prezesa-menedżera Kamila Dziukiewicza, mógł pokusić się o kilka punktów więcej, ale jedno “oczko” także jest bardzo cenne w kontekście walki o Grupę Mistrzowską.

W piątek w jarosławskiej hali MOSiR doszło do spotkania pomiędzy Mistrzami Polski z 2020 i 2021 roku – Oxynetem i Dekorglassem. To był świetny mecz Oxynetu Jarosław, osłabionego brakiem zawodników z Korei Południowej (Woo Hyenoggyu), i niewiele zabrakło do sprawienia niespodzianki z liderem Dekorglassem. Przegraliśmy 1:3, ale po niesamowitym spotkaniu. Wielką niespodziankę sprawił trenujący na co dzień m.in. ze słynnym Dimitrijem Ovtcharovem Yaroslav Zhmudenko, który pokonał Kaii Konishiego 3:2. Po tej wygranej Ukraińca był remis 1:1. Wcześniej Irańczyk Amirreza Abbasi stoczył równy pojedynek z Mistrzem Polski Jakubem Dyjasem. W drugim secie triumfował 11:2, przegrał 1 i 3, zaś w 4 obronił dwie piłki meczowe przy 8:10. Abbasi zwyciężył 12:10 i doszło do 5 seta, w którym ze stanu 6:10 doszedł na 9:10. Końcówka należała do rywala. Bardzo dobrze zagrał także 16-letni Alan Kulczycki z reprezentantem Danii Jonathanem Grothem. Każdy set to zupełnie inna historia. W ostatnim było równo do jego połowy, później górą wzięło doświadczenie przeciwnika. W ostatniej grze singlowej Amirreza Abbasi uległ Konishiemu 0:2, ale mało brakowało, by doszło do 3 seta.

Oxynet Jarosław – Dekorglass Działdowo 1:3

Amirreza Abbasi – Jakub Dyjas 2:3 (11:13, 11:2, 9:11, 12:10, 9:11)

Yaroslav Zhmudenko – Kaii Konishi 3:2 (11:9, 4:11, 11:9, 9:11, 11:8)

Alan Kulczycki – Jonathan Groth 2:3 (11:9, 3:11, 3:11, 11:9, 6:11)

Amirreza Abbasi – Kaii Konishi 0:2 (9:11, 11:13)

Cenny punkt zdobyty przez Oxynet nad Bałtykiem

Kolejną “cegiełkę” do awansu do Grupy Mistrzowskiej Lotto Superligi dołożył nasz zespół Oxynet Jarosław. W niedzielę zdobył punkt w Gdańsku, gdzie po bardzo wyrównanym meczu przegrał z AZS AWFiS Balta 2:3.

Mimo że Oxynet przegrywał 0:2, to dalej walczył o korzystny wynik w rywalizacji z brązowym medalistą dwóch poprzednich sezonów. W pierwszych grach Alan Kulczycki uległ Wandżiemu, naszemu byłemu zawodnikowi, a po nim Amirreza Abbasi nie sprostał Szymonowi Malickiemu.

W kolejnych pojedynkach singlowych Yaroslav Zhmudenko wygrał z Tomaszem Tomaszukiem 3:1, zaś Amirreza Abbasi okazał się lepszy od najlepszego pingpongisty gdańszczan Wang Zeng Yi 2:1.

To oznaczało, że obydwa zespoły mają już zagwarantowane po 1 pkt. W deblu Alan Kulczycki i Yaroslav Zhmudenko mieli swoje szanse w 2 secie z duetem Malickim/Tomaszuk, niestety przegrali mecz 0:2.

Za niespełna miesiąc Oxynet, którego trenerem-menedżerem jest Kamil Dziukiewicz, czekają ostatnie tegoroczne spotkania w Lotto Superlidze – 16 grudnia w Jarosławiu z Energą Manekinem Toruń i 18 grudnia z SBR Dojlidy w Białymstoku.

Po 10 kolejkach klub z Jarosławia plasuje się na 5 miejscu w tabeli.

AZS AWFiS Balta Gdańsk - Oxynet Jarosław 3:2

Wang Zeng Yi – Alan Kulczycki 3:0 (11:9, 11:5, 11:3)

Szymon Malicki – Amirreza Abbasi 3:2 (11:8, 11:9, 7:11, 4:11, 11:9)

Tomasz Tomaszuk – Yaroslav Zhmudenko 1:3 (5:11, 11:8, 9:11, 3:11)

Wang Zeng Yi – Amirreza Abbasi 1:2 (10:12, 11:5, 7:11)

Szymon Malicki/Tomasz Tomaszuk – Alan Kulczycki/Yaroslav Zhmudenko 2:0 (11:4, 13:11)

Alan Kulczycki: bardzo udany turniej, ale też lekki niedosyt

Alan Kulczycki z Oxynet Jarosław wygrał 7 z 10 trudnych pojedynków singlowych w WTT Youth Contender w Senec. - To był dla mnie bardzo udany turniej, ale też czuję lekki niedosyt – mówi uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, którą prowadzą Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula.

16-letni Alan Kulczycki przygotowuje się do zbliżających się meczów Lotto Superligi z Dekorglassem Działdowo (w piątek o g. 17:00 w hali MOSiR Jarosław) i AZS AWFiS Balta (g. 16:00 w Gdańsku) oraz do grudniowych Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Tunezji.

W Senec zajął miejsca 5-8 w kategorii U-19 oraz 17-32 w U-17. Pokonał m.in. zawodnika seniorskiej reprezentacji Australii Nicholasa Luma, uczestnika niedawnych DMŚ w Chinach.

- To pingpongista zajmujący 6 miejsce w juniorskim rankingu światowym. W Senec wygrałem z Lumem 3:1. Ale najcięższy był dla mnie ćwierćfinał z Tajwańczykiem Su Yu-Lunem. Zagrałem bardzo dobry mecz ,ale ostatecznie niestety uległem przeciwnikowi z Azji 1:3. Pierwszego i czwartego seta przegrałem na “stany”. W tych dwóch kluczowych setach zabrakło mi zimnej głowy – powiedział Alan Kulczycki.

Trudny pojedynek stoczył także w U-17 z Wicemistrzem Europy Kadetów Samuelem Arpasem. - Przede wszystkim ja nie zagrałem na najwyższym poziomie oraz nie pokazałem w pełni swoich możliwości. A ten rywal był do tego niewygodny stylowo. Po jego opadającej rotacji do mojego forehandu nie mogłem dobrze i w tempo skontrować piłki – ocenił Polak.

Łącznie w WTT Youth Contender Alan Kulczycki wygrał 7 gier, z tenisistami stołowymi z Singapuru, Portoryko, Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Ukrainy, Australii, Słowenii. Zapewne z niektórych z nich spotka już niebawem na Drużynowych MŚ Juniorów w Tunisie.

W MŚJ U-19 zagra także Anna Brzyska (PKS Kolping) z jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Niedawno zdobyła brązowy medal w zawodach WTT Youth Contender w Szombathely na Węgrzech.

Yaroslav Zhmudenko zagra w Düsseldorf

Po meczu w Lotto Superlidze Yaroslav Zhmudenko wrócił do Niemiec. Nie tylko na treningi, ale też zagra w turnieju WTT Feeder Düsseldorf (początek 22 listopada).

Zajmujący 156 miejsce w rankingu światowym Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko jest najwyżej rozstawiony w eliminacjach singla. Wśród potencjalnych rywali zawodnika Oxynetu Jarosław są pingpongiści z innych klubów polskiej superligi.

Z nr 1 w zawodach głównych wystąpi Niemiec ukraińskiego pochodzenia Dimitrij Ovtcharov. Na liście światowej jest obecnie 9.