Koronawirus - powiat jarosławski w strefie "czerwonej".

 • Wydrukuj
 • Email
 • Koronawirus - powiat jarosławski w strefie "czerwonej".. Od 17 października 2020 r., powiat jarosławski trafia do tzw. strefy "czerwonej". Oznacza to najwyższy stopień obostrzeń związanych z walką z koronawirusem. Są wśród nich m.in.:ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę; od 19 października - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne); podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2, w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób; w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).Oprócz tego w strefie "czerwonej" obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie "żółtej", czyli:lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos; ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc; wydarzenia sportowe bez udziału publiczności; w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność; zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.Wszystkie obostrzenia znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia Różnice pomiędzy strefami "żółtą" (w której powiat jarosławski funkcjonował do tej pory) i "czerwoną" dostępne są TUTAJ Uwaga! Zgodnie z zapowiedziami odpowiednich służb, stosowanie wymienionych środków bezpieczeństwa przed zarażeniem Covid-19, będzie bezwzględnie egzekwowane, zgodnie z zasadą "zero tolerancji". UWAGA! Od 21 października 2020 r. codzienne komunikaty Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim (w tym powiecie jarosławskim) znajdują się w zakładce WARTO WIEDZIEĆ, na stronie głównej powiatu jarosławskiego (w dolnej części).Apel starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota Szanowni Państwo, mieszkańcy powiatu jarosławskiego, koronawirus w dalszym ciągu jest zagrożeniem. Podczas pandemii najważniejsza jest odpowiedzialna postawa nas wszystkich! Dlatego zalecam Państwu przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych, które są pomocne w profilaktyce zapobiegania zakażeniem koronawirusem. Odpowiedni dystans społeczny, maseczki w przestrzeni publicznej oraz dezynfekcja dłoni. Ten reżim sanitarny jest wprowadzony dla naszego wspólnego dobra - wiedząc to, stosujmy się zatem do zaleceń! Po raz kolejny, serdecznie dziękuję wszystkim służbom zaangażowanym w walkę z tą pandemią. W szczególności swoje podziękowania kieruję do całego personelu medycznego, w tym na pierwszym miejscu Centrum Opieki Medycznej, służb ratunkowych oraz Sanepidu, będących w epicentrum zmagań z tym zagrożeniem. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot
 • Galeria

Od 17 października 2020 r., powiat jarosławski trafia do tzw. strefy "czerwonej". Oznacza to najwyższy stopień obostrzeń związanych z walką z koronawirusem. Są wśród nich m.in.:

 • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
 • od 19 października - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
 • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
 • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
 • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie "czerwonej" obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie "żółtej", czyli:

 • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
 • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
 • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
 • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

strefa czerwona nowe ograniczenia

Wszystkie obostrzenia znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia Różnice pomiędzy strefami "żółtą" (w której powiat jarosławski funkcjonował do tej pory) i "czerwoną" dostępne są TUTAJ Uwaga! Zgodnie z zapowiedziami odpowiednich służb, stosowanie wymienionych środków bezpieczeństwa przed zarażeniem Covid-19, będzie bezwzględnie egzekwowane, zgodnie z zasadą "zero tolerancji".

UWAGA! Od 21 października 2020 r. codzienne komunikaty Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim (w tym powiecie jarosławskim) znajdują się w zakładce WARTO WIEDZIEĆ, na stronie głównej powiatu jarosławskiego (w dolnej części).

1111

Apel starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota

Szanowni Państwo, mieszkańcy powiatu jarosławskiego,

koronawirus w dalszym ciągu jest zagrożeniem. Podczas pandemii najważniejsza jest odpowiedzialna postawa nas wszystkich!

Dlatego zalecam Państwu przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych, które są pomocne w profilaktyce zapobiegania zakażeniem koronawirusem. Odpowiedni dystans społeczny, maseczki w przestrzeni publicznej oraz dezynfekcja dłoni. Ten reżim sanitarny jest wprowadzony dla naszego wspólnego dobra - wiedząc to, stosujmy się zatem do zaleceń!

Po raz kolejny, serdecznie dziękuję wszystkim służbom zaangażowanym w walkę z tą pandemią. W szczególności swoje podziękowania kieruję do całego personelu medycznego, w tym na pierwszym miejscu Centrum Opieki Medycznej, służb ratunkowych oraz Sanepidu, będących w epicentrum zmagań z tym zagrożeniem.

Starosta jarosławski Stanisław Kłopot

dbajmy