• Najważniejsze informacje - pobyt uchodźców ukraińskich w Polsce. Інформація для громадян України.. 1 czerwca w świetlicy wiejskiej w Korczowej (Korczowa 155, 37-552 Młyny) został uruchomiony nowy punkt recepcyjny dla obywateli Ukrainy. Całodobowy nr telefonu na punkt recepcyjny: 535-724-784. Jednocześnie został zamknięty punkt recepcyjny w Hali Kijowskiej. 1) Wszystkie najważniejsze informacje dla uchodźców z Ukrainy: ua.gov.pl Інформація для  громадян України 2) Ogólnopolska platforma internetowa z oferowaną pomocą: pomagamukrainie.gov.pl Ви потребуєтедопомогиі втікаєте від війни? Ви хочете підтримати біженців? 3) Policyjna infolinia dla uchodźców z Ukrainy - stosowny link TUTAJ Komenda Główna Policji uruchomiła telefony dyżurne oraz kontakty drogą mailową dla osób, które chcą przekazać Policji informacje o przypadkach handlu ludźmi, przestępstwach na tle seksualnym oraz zaginięciach uchodźców i ich rodzin, przebywających na terenie RP w związku z prowadzonymi działaniami zbrojnymi na terenie Ukrainy. СПЕЦІАЛЬНА ІНФОЛІНІЯ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ ТА ЇХ РОДИН НА ТЕРЕНІ ПОЛЬЩІ Головне Управління Поліції ввело в дію чергові номери, а також контакти електронної пошти для осіб, які хочуть переказати Поліції інформацію про випадки торгівлі людьми, сексуальні злочини і зникнення біженців та їх родин, які перебувають на терені Польщі в зв’язку зі збройними діями на території України. СПЕЦИАЛЬНАЯ ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ ДЛЯ БЕЖЕНЦЕВ ИЗ УКРАИНЫ И ИХ СЕМЕЙ В ПОЛЬШЕ 4) Strona Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie publikowane są oficjalne informacje na tematy związane z uchodźcami, w tym obsługą Punktów Recepcyjnych oraz ważne komunikaty  - https://rzeszow.uw.gov.pl/ W celu zapewnienia właściwej komunikacji i przepływu danych Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie uruchomił całodobową infolinię do koordynacji działań związanych z organizacją systemu zbiórki pomocy na terenie Podkarpacia: 1. Grupa zabezpieczenia logistyczno – kwaterunkowego (tel. 17 867 1291) 2. Grupa zabezpieczenia pomocy humanitarnej (tel. 17 867 1292) 3. Grupa zabezpieczenia medycznego (tel. 17 867 1294) 4. Grupa zabezpieczenia transportowego (tel. 17 867 1293). lub na adres pomochumanitarna@rzeszow.uw.gov.pl 5) Sztaby do ewakuacji i rozlokowania w Polsce dzieci z Ukrainy - stosowny link znajdziesz TUTAJ W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej powstały dwa sztaby, które zajmą się ewakuacją i ulokowaniem w Polsce dzieci z Ukrainy, w tym z ukraińskich domów dziecka.6) Wsparcie dzieci z Ukrainy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - link znajdziesz TUTAJ Підтримка дітей з України з особливими освітніми потребами 7) Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy – zasady udzielania i rozliczania świadczeń – link do strony dostępny jest TUTAJ Медична допомога громадянам України - правила надання медичних послуг та розрахунки за них 8) Rynek pracy; pomoc dla obywateli Ukrainy - strona w języku polskim TUTAJ  oraz Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia Якщо Ви біженець з України? Ось можлива допомога Вам і Вашій родині у пошуку роботи Ринок праці - допомога громадянам України 9) Obowiązkowe ubezpieczenia OC dla kierowców z Ukrainy - link do informacji TUTAJ Важлива інформація для громадян України щодо страхування цивільної відповідальності власників автотранспортних засобів – страхування автоцивільної відповідальності 10) Informacja w języku polskim i ukraińskim dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy – link dostępny jest TUTAJ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ І ВЧЕНИХ, ЯКІ ПРИЇЖДЖАЮТЬ З УКРАЇНИ 11) Baza danych z ofertami pracy dla uchodźców z Ukrainy – pracowników uczelni i studentów SCIENCEFORUKRAINE   TUTAJ 12) Informacja w języku polskim i ukraińskim dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy – link do strony dostępny jest TUTAJ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ 13) Zasady wysyłki pomocy humanitarnej na Ukrainę - stosowny link znajdziesz TUTAJ Засади пересилання гуманiтарної допомоги в Україну 14) Bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy pociągami PKP Intercity – link dostępny jest TUTAJ PKP Інтерсіті підтримує Україну 15) Poradnik jak rozmawiać z uchodźcami; wsparcie psychologiczne - stosowny link dostępny jest TUTAJStrona jest aktualizowana. Należy pamiętać o jej "odświeżeniu" (Ctrl + R lub "przeciągnij w dół" palcem na ekranie telefonu)
STRONA JEST AKTUALIZOWANA. NALEŻY PAMIĘTAĆ O JEJ "ODŚWIEŻENIU" (CTRL + R lub "przeciągnij w dół" palcem na ekranie telefonu)

1) Wszystkie najważniejsze informacje dla uchodźców z Ukrainy:

ua.gov.pl

Інформація для  громадян України

2) Ogólnopolska platforma internetowa z oferowaną pomocą:

pomagamukrainie.gov.pl

Ви потребуєтедопомогиі втікаєте від війни? Ви хочете підтримати біженців?

3) Policyjna infolinia dla uchodźców z Ukrainy - stosowny link TUTAJ

СПЕЦІАЛЬНА ІНФОЛІНІЯ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ ТА ЇХ РОДИН НА ТЕРЕНІ ПОЛЬЩІ

СПЕЦИАЛЬНАЯ ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ ДЛЯ БЕЖЕНЦЕВ ИЗ УКРАИНЫ И ИХ СЕМЕЙ В ПОЛЬШЕ

1. Grupa zabezpieczenia logistyczno – kwaterunkowego (tel. 17 867 1291)

2. Grupa zabezpieczenia pomocy humanitarnej (tel. 17 867 1292)

3. Grupa zabezpieczenia medycznego (tel. 17 867 1294)

4. Grupa zabezpieczenia transportowego (tel. 17 867 1293).

729x308

Підтримка дітей з України з особливими освітніми потребами

Ринок праці - допомога громадянам України

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ І ВЧЕНИХ, ЯКІ ПРИЇЖДЖАЮТЬ З УКРАЇНИ