Tomasz Szul - absolwent ZSTiO – Technikum nr 2, klasy kształcącej w zawodzie technik elektronik, laureatem XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej

  • Wydrukuj
  • Email
  • Tomasz Szul - absolwent ZSTiO – Technikum nr 2, klasy kształcącej w zawodzie technik elektronik, laureatem XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. 25 maja w Muzeum Techniki NOT w Warszawie podsumowano XXXIX Olimpiadę Wiedzy Technicznej. W olimpijskich zmaganiach wzięło udział 8 254 uczniów z 397 szkół z całego kraju. W wyniku trójstopniowych eliminacji wyłoniono 26 laureatów: 14 w grupie mechaniczno-budowlanej i 12 w grupie elektryczno-elektronicznej. Tomasz Szul powtórzył zeszłoroczny sukces. Uzyskał jednak jeszcze lepszy wynik, zajmując III miejsce (w ubiegłym roku był czwarty). Nagrodę odebrał w obecności wychowawcy klasy mgr inż. Wiesława Zięby, który był także opiekunem naukowym ucznia w tej edycji OWT. Tomasza śmiało możemy uznać za najlepszego w swojej dziedzinie ucznia z terenu Podkarpacia. To on wprowadził w czyn motto szkoły: Sapere aude – Odważ się być mądrym! Uczeń w sposób godny i odpowiedzialny reprezentował szkołę, miasto i region. Dowiódł, że w umiejętny sposób można połączyć swoje pasje, zdolności i zainteresowania z zaangażowaniem uczących go nauczycieli. Osiągane przez Tomka prestiżowe wyniki świadczą o wysokim poziomie kształcenia w ZSTiO. Uczeń wziął udział w wielu prestiżowych konkursach i olimpiadach, wielokrotnie uzyskując tytuł laureata. Były to:XXXIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej: w Krakowie - zdobył III miejsce (kategoria elektroniczna); XXXV edycja OOWEiE w Wałbrzychu – zajął I miejsce (kategoria elektroniczna); XXXVI edycja OOWEiE w Jarosławiu, której organizatorem była nasza szkoła – zdobył II miejsce (kategoria elektroniczna), Olimpiada Wiedzy Technicznej – zdobył III (w Bydgoszczy) i IV miejsce (w Ostrowcu Świętokrzyskim), Regionalna Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Elektronicznych Systemach Zabezpieczeń firmy Satel w Krakowie, w której wywalczył indywidualnie I miejsce , natomiast startując w parze z Mateuszem Wojtaszkiem miejsce II, XV edycja Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich Eurolektra w Bydgoszczy – zdobył III miejsce. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/1373-tomasz-szul-absolwent-zstio-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-technikum-nr-2-klasy-kszta%EF%BF%BD%EF%BF%BDc%EF%BF%BD%EF%BF%BDcej-w-zawodzie-technik-elektronik-laureatem-xxxix-edycji-olimpiady-wiedzy-technicznej#sigProId2dac8a065d

25 maja w Muzeum Techniki NOT w Warszawie podsumowano XXXIX Olimpiadę Wiedzy Technicznej.

W olimpijskich zmaganiach wzięło udział 8 254 uczniów z 397 szkół z całego kraju. W wyniku trójstopniowych eliminacji wyłoniono 26 laureatów: 14 w grupie mechaniczno-budowlanej i 12 w grupie elektryczno-elektronicznej.

Tomasz Szul powtórzył zeszłoroczny sukces. Uzyskał jednak jeszcze lepszy wynik, zajmując III miejsce (w ubiegłym roku był czwarty). Nagrodę odebrał w obecności wychowawcy klasy mgr inż. Wiesława Zięby, który był także opiekunem naukowym ucznia w tej edycji OWT.

Tomasza śmiało możemy uznać za najlepszego w swojej dziedzinie ucznia z terenu Podkarpacia. To on wprowadził w czyn motto szkoły: Sapere aude – Odważ się być mądrym!

Uczeń w sposób godny i odpowiedzialny reprezentował szkołę, miasto i region. Dowiódł, że w umiejętny sposób można połączyć swoje pasje, zdolności i zainteresowania z zaangażowaniem uczących go nauczycieli. Osiągane przez Tomka prestiżowe wyniki świadczą o wysokim poziomie kształcenia w ZSTiO.

Uczeń wziął udział w wielu prestiżowych konkursach i olimpiadach, wielokrotnie uzyskując tytuł laureata. Były to:

  • XXXIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej: w Krakowie - zdobył III miejsce (kategoria elektroniczna); XXXV edycja OOWEiE w Wałbrzychu – zajął I miejsce (kategoria elektroniczna); XXXVI edycja OOWEiE w Jarosławiu, której organizatorem była nasza szkoła – zdobył II miejsce (kategoria elektroniczna),
  • Olimpiada Wiedzy Technicznej – zdobył III (w Bydgoszczy) i IV miejsce (w Ostrowcu Świętokrzyskim),
  • Regionalna Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Elektronicznych Systemach Zabezpieczeń firmy Satel w Krakowie, w której wywalczył indywidualnie I miejsce , natomiast startując w parze z Mateuszem Wojtaszkiem miejsce II,
  • XV edycja Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich Eurolektra w Bydgoszczy – zdobył III miejsce.