JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 984.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/2015_10_26_NO.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2015_10_26_NO
Wydrukuj tę stronę

XVIII Turniej Warcabowy

W czwartek, 22 października, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się XVIII Wojewódzki Turniej Warcabowy Szkół i Placówek Kształcenia Specjalnego. W rozgrywkach wzięło udział 48 uczniów z 8 ośrodków i szkół, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła zawodowa.

W klasyfikacji drużynowej wśród szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół z SOSW we Frysztaku, II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych w Rzeszowie, a trzecie reprezentacja gospodarzy – SOSW w Jarosławiu, która zajęła I miejsce wśród drużyn z gimnazjów. Pozostałe medalowe miejsca zajęli gimnazjaliści z SOSW w Leżajsku i SOSW w Ropczycach. Pierwsze w kategorii szkół zawodowych zdobył zespół SOSW we Frysztaku, drugie – SOSW w Ropczycach, a trzecie – SOSW w leżajsku.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się: szkoła podstawowa – I miejsce Wiktor Jurkowski z SOSW we Frysztaku, II miejsce Rafał Jamróz z ZSS w Rzeszowie, III miejsce – Mariusz Błaszczyk również z SOSW we Frysztaku. Dwa miejsca na podium dla gimnazjalistów przypadły jarosławianom – Danielowi Kilianowi i Adrianowi Czai, trzecie zajął Marcin Zastawny z SOSW w Leżajsku. Mistrzem warcabów wśród uczniów szkól zawodowych został Sławomir Bieszczad z SOSW we Frysztaku, II miejsce zajął Michał Mucha z SOSW w Ropczycach, a III Albin Klimczuk z SOSW w Leżajsku.

Zawody objął patronatem honorowym Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, który był również fundatorem nagród. Zwycięzcom wręczył je wicestarosta Józef Szkoła.