O hali sportowej w SOSW w Jarosławiu

• O hali sportowej w SOSW w Jarosławiu. Mija rok od chwili uroczystego otwarcia hali sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Przypomnijmy, że inwestycja została zrealizowana przez Powiat Jarosławski dzięki wparciu finansowemu uzyskanemu w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Od chwili rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 w hali realizowane są 144 godziny dydaktyczne w tygodniu z wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjnej. W zajęciach tych uczestniczy blisko 290 uczniów z różnym stopniem upośledzenia umysłowego. Zgodnie z szkolnym planem rozgrywek sportowych w dniu 23 listopada rozegrano V Szkolny Turniej Unihoka, w którym wzięło udział 66 uczniów. Poza funkcją sportową hala doskonale sprawdza się jako obiekt, w którym odbywają się szkolne uroczystości gromadzące wszystkich uczniów oraz pracowników. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych z hali codziennie korzystają wychowankowie internatu, gdzie podczas zajęć sportowych i rekreacyjnych aktywnie wypoczywają, a także rozwijają swoje sportowe pasje. Co pewien czas w trakcie rozgrywanych zawodów sportowych mają oni możliwość konfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami. W miesiącu październiku i listopadzie 2011 roku, ze względu na remont sali gimnastycznej w swojej macierzystej szkole, z pomieszczeń hali sportowej korzystali uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. W godzinach popołudniowych obiekt jest bezpłatnie udostępniany członkom klubów sportowych oraz sportowcom amatorom. Systematycznie odbywają się zajęcia treningowe dla członków klubów sportowych: -siatkarek SAN - Pajda Jarosław, - piłkarzy szkółki piłkarskiej Orliki Młodsze Jarosławskiego Klubu Sportowego 1909, - piłkarzy – juniorzy młodsi Jarosławskiego Klubu Sportowego 1909, - piłkarzy – trampkarzy młodszych Międzyszkolnego Klubu Sportowego „San” Jarosław. W czasie weekendów rozgrywane są rozgrywki Podkarpackiej Ligi Piłki Siatkowej w kategorii juniorek. Przytoczone powyżej informacje pozwalają stwierdzić, że hala sportowa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym imienia Jana Pawła II w Jarosławiu doskonale wpisuje się w otoczenie i stanowi odpowiedź zarówno na potrzeby uczniów jaki i członków środowiska lokalnego.

Systematycznie odbywają się zajęcia treningowe dla członków klubów sportowych:

-siatkarek SAN - Pajda Jarosław,

- piłkarzy – juniorzy młodsi Jarosławskiego Klubu Sportowego 1909,