Przełożony koncert pamięci Jana Kusiewicza odbędzie się 22 października

  • Wydrukuj
  • Email
  • Przełożony koncert pamięci Jana Kusiewicza odbędzie się 22 października. W stulecie urodzin maestro Jana Kusiewicza (1921 – 2015), który przyszedł na świat w Rzeplinie nieopodal Pruchnika, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot zaprasza na niezwykłe wydarzenie artystyczne. Mowa o koncercie, który pierwotnie miał się odbyć 25 września, ale z powodu choroby jednego z wykonawców został przełożony. Nowy termin tego niezwykłego wydarzenia to 22 października o godz. 18.00 w jarosławskim Państwowym Zespole Szkół Muzycznych. Gwarantem najwyższej jakości koncertu jest dr hab. Jacek Ścibor, jego dyrektor artystyczny i programowy. W koncercie wystąpią Ewa Biegas (sopran), ks. Paweł Sobierajski (tenor), Grzegorz Biegas (fortepian) oraz laureaci Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari: Stanisław Napierała (tenor) oraz Jakub Szmidt (bas). Wydarzenie poprowadzi prof. Piotr Kusiewicz z gdańskiej Akademii Muzycznej, syn Jana Kusiewicza. Maestro Jan Kusiewicz był określany jako jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych. Przez wiele lat był pierwszym tenorem Opery Bałtyckiej. Zyskał rozgłos po tym, jak zagrał rolę słynnego pieśniarza wzorowaną na Janie Kiepurze w filmie Pamiętnik pani Hanki z 1963 roku. Bilety na koncert do nabycia w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, ul. Rynek 4, tel. 16 621 54 37. Organizatorzy proszą o dostosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.

W stulecie urodzin maestro Jana Kusiewicza (1921 – 2015), który przyszedł na świat w Rzeplinie nieopodal Pruchnika, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot zaprasza na niezwykłe wydarzenie artystyczne. Mowa o koncercie, który pierwotnie miał się odbyć 25 września, ale z powodu choroby jednego z wykonawców został przełożony. Nowy termin tego niezwykłego wydarzenia to 22 października o godz. 18.00 w jarosławskim Państwowym Zespole Szkół Muzycznych. Gwarantem najwyższej jakości koncertu jest dr hab. Jacek Ścibor, jego dyrektor artystyczny i programowy.

W koncercie wystąpią Ewa Biegas (sopran), ks. Paweł Sobierajski (tenor), Grzegorz Biegas (fortepian) oraz laureaci Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari: Stanisław Napierała (tenor) oraz Jakub Szmidt (bas). Wydarzenie poprowadzi prof. Piotr Kusiewicz z gdańskiej Akademii Muzycznej, syn Jana Kusiewicza.

Maestro Jan Kusiewicz był określany jako jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych. Przez wiele lat był pierwszym tenorem Opery Bałtyckiej. Zyskał rozgłos po tym, jak zagrał rolę słynnego pieśniarza wzorowaną na Janie Kiepurze w filmie Pamiętnik pani Hanki z 1963 roku.

Bilety na koncert do nabycia w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, ul. Rynek 4, tel. 16 621 54 37. Organizatorzy proszą o dostosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.