Powszechny Spis Rolny - PSR 2020

  • Wydrukuj
  • Email
  • Powszechny Spis Rolny - PSR 2020. Powszechny Spis Rolny przeprowadzany jest na terytorium Polski w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r. Spis obejmuje zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane są gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień. Powszechny Spis Rolny jest przeprowadzany metodami:samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.plPrzez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r. Rolnicy, którzy nie posiadają dostępu do Internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznymKażdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie udostępnienia miejsca do samospisu dla rolników, a także oferuje pomoc przy wypełnianiu formularza. W ramach metod uzupełniających z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego. Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny dwoma metodami:wywiad telefoniczny, od 16 września do 30 listopada 2020 r. wywiad bezpośredni, od 1 października do 30 listopada 2020 r.Rachmistrzowie będą realizowali wywiady bezpośrednie w terenie wyłącznie jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna na terenie kraju i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. O realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów będziemy informować na bieżąco na stronie Powszechnego Spisu Rolnego i w mediach. Więcej informacji na stronie https://spisrolny.gov.pl/ Informacja: Główny Urząd Statystyczny

Powszechny Spis Rolny przeprowadzany jest na terytorium Polski w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r.
Spis obejmuje zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane są gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień.

Powszechny Spis Rolny jest przeprowadzany metodami:

Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r. Rolnicy, którzy nie posiadają dostępu do Internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:

  • samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)
  • bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym

Każdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie udostępnienia miejsca do samospisu dla rolników, a także oferuje pomoc przy wypełnianiu formularza.

W ramach metod uzupełniających z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny dwoma metodami:

  • wywiad telefoniczny, od 16 września do 30 listopada 2020 r.
  • wywiad bezpośredni, od 1 października do 30 listopada 2020 r.

Rachmistrzowie będą realizowali wywiady bezpośrednie w terenie wyłącznie jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna na terenie kraju i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. O realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów będziemy informować na bieżąco na stronie Powszechnego Spisu Rolnego i w mediach.

Więcej informacji na stronie https://spisrolny.gov.pl/

Informacja: Główny Urząd Statystyczny