Wydrukuj tę stronę

Plasmair dla jarosławskiego szpitala

I kolejna dobra informacja! Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu otrzymało urządzenie do dekontaminacji powierza, zakupione przez Łukasza Płocicę, prezesa firmy Okna i Drzwi z PCV i Alu w Bystrowicach. W przekazaniu nowoczesnego sprzętu oprócz p.o. dyrektora COM Moniki Pachacz-Świderskiej i pracowników szpitala, wzięli udział także poseł Tadeusz Chrzan i starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Plasmair to mobilne urządzenie do dekontaminacji powietrza, z technologią HEPA-MD. Urządzenie gwarantuje bardzo wysoką skuteczność - 99,9% niszczenia mikroorganizmów przy jednokrotnej wymianie powietrza (spory, bakterie, grzyby, wirusy, drożdże i pleśnie) oraz eliminuje ryzyko związane z namnażaniem się drobnoustrojów wewnątrz sprzętu w porównaniu do klasycznych filtrów mechanicznych. Zmniejszenie stężenia lotnych związków organicznych w powietrzu, brak konieczności stosowania szkodliwych chemikaliów, możliwość stosowania 24 h na dobę oraz eliminacja „martwych stref”, to kolejne argumenty świadczące o najwyższej efektywności sprzętu. W czasie pracy Plasmair nie występuje konieczność stosowania środków ochrony osobistej.

W dobie epidemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, celem zapewnienia komfortu pracy pracownikom oraz bezpieczeństwa wszystkich pacjentów poprzez eliminację ryzyka zakażenia, Dyrekcja COM postanowiła przekazać urządzenie Pracowni Endoskopowej, gdzie występuje zwiększone narażenie na wytwarzany aerozol przez pacjenta w trakcie badania. Dziękujemy!