Wydrukuj tę stronę

Podsumowanie projektu Erasmus+ w Rzeszowie

19 czerwca 2026 r. w Auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Erasmus+ nr 2025-1-PL01-KA121-VET-000326286, realizowany przez Konsorcjum Erasmus+, którego liderem jest firma Edu-IT. Konsorcjum zrzesza szkoły z terenu Podkarpacia, wspierając ich rozwój poprzez realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych.

W spotkaniu w imie niu starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza uczestniczyła Anna Petynia – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych reprezentowali:

  • Pani Renata Tomaka-Pasternak – Dyrektor ZSDGiL,
  • Pan Łukasz Woźniak – szkolny koordynator projektów Erasmus+,
  • Angelika Jagieła – uczennica, uczestniczka praktyk zawodowych w Konstancy (Rumunia).

Spotkanie poświęcone było podsumowaniu zagranicznych mobilności realizowanych przez szkoły należące do konsorcjum, w tym praktyk zawodowych uczniów oraz szkoleń typu job shadowing dla kadry edukacyjnej. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować rezultaty swoich wyjazdów, podzielić się doświadczeniami oraz omówić korzyści płynące z udziału w programie Erasmus+.

Szczególnym punktem wydarzenia było wystąpienie Angeliki Jagieły, która podzieliła się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas praktyk zawodowych w Konstancy w Rumunii.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie wydarzenia oraz możliwość wymiany doświadczeń i promocji dobrych praktyk w zakresie międzynarodowej współpracy edukacyjnej.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSDGiL  w Jarosławiu