Europejska przygoda trwa. Ćwierćfinałowe starcia z Iuventą Michalovce

  • Wydrukuj
  • Email
  • Europejska przygoda trwa. Ćwierćfinałowe starcia z Iuventą Michalovce. Eurobud JKS Jarosław to jedyna polska, żeńska drużyna piłki ręcznej, która pozostała w walce o europejskie trofeum. W ćwierćfinale rozgrywek EHF European Cup czarno-niebieskie spotkają się ze słowacką Iuventą Michalovce. Nie ulega wątpliwości, że awans do najlepszej ósemki rozgrywek to historyczne wydarzenie nie tylko dla klubu. To także ogromne święto jarosławskiego sportu i całej lokalnej społeczności, która mocno wspiera drużynę piłkarek ręcznych. Poprzedni etap EHF European Cup to już przeszłość, bowiem 17 stycznia odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych. Eurobud JKS Jarosław spotka się z „dobrymi znajomymi” – Iuventą Michalovce. A o tym, że obydwa zespoły doskonale się znają, świadczą chociażby rozegrane przed sezonem ligowym dwa spotkania towarzyskie – w Turnieju o Puchar Miasta Michalovce (przegrana JKS-u 30:26) i Mecz Pokazowy pod patronatem ORLEN Upstream (zwycięstwo 27:22). Słowacki zespół gościł w Jarosławiu również pod koniec 2021 roku i wygrał wówczas I Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet, pokonując w finale właśnie… Eurobud JKS. Iuventa Michalovce udział w EHF European Cup rozpoczęła od emocjonującego dwumeczu z Yellow Wintherthur (23:22 i 25:25). Następnie Słowaczki zmierzyły się ze szwedzkim Lugi Dam (33:25 i 26:19). W 1/8 rozgrywek pokonały natomiast KPR Gminy Kobierzyce, czyli aktualne brązowe medalistki PGNiG Superligi Kobiet (20:22 i 25:25). Jarosławianki w europejskich pucharach zadebiutowały dwumeczem z holenderskim Cabooter HandbaL Venlo (27:29, 30:36). W 1/16 rozgrywek było zdecydowanie prościej. Czarno-niebieskie zdominowały portugalską ekipę Alavarium Love Tiles (26:36, 44:21). Awans do najlepszej ósemki wywalczyły sobie w Skopje, gdzie nie bez przeszkód pokonały złote medalistki macedońskiej ligi – WHC Gjorche Petrov (26:27 i 22:30). Mecze 1/4 EHF European Cup wstępnie zaplanowano na 11-12 lutego oraz 17-18 lutego. Oficjalne, potwierdzone daty zostaną podane niezwłocznie po ich ustaleniu i uzgodnieniu szczegółów. Wiadomo natomiast, że zwycięzca dwumeczu Eurobud JKS Jarosław – Iuventa Michalovce w półfinale trafi na zwycięzcę tureckiej pary Antalya Konyaalti BSK– Izmir BSB SK. Informacja prasowa (tekst, zdj.) Eurobud JKS Jarosław

Eurobud JKS Jarosław to jedyna polska, żeńska drużyna piłki ręcznej, która pozostała w walce o europejskie trofeum. W ćwierćfinale rozgrywek EHF European Cup czarno-niebieskie spotkają się ze słowacką Iuventą Michalovce.

Nie ulega wątpliwości, że awans do najlepszej ósemki rozgrywek to historyczne wydarzenie nie tylko dla klubu. To także ogromne święto jarosławskiego sportu i całej lokalnej społeczności, która mocno wspiera drużynę piłkarek ręcznych.

Poprzedni etap EHF European Cup to już przeszłość, bowiem 17 stycznia odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych. Eurobud JKS Jarosław spotka się z „dobrymi znajomymi” – Iuventą Michalovce. A o tym, że obydwa zespoły doskonale się znają, świadczą chociażby rozegrane przed sezonem ligowym dwa spotkania towarzyskie – w Turnieju o Puchar Miasta Michalovce (przegrana JKS-u 30:26) i Mecz Pokazowy pod patronatem ORLEN Upstream (zwycięstwo 27:22). Słowacki zespół gościł w Jarosławiu również pod koniec 2021 roku i wygrał wówczas I Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet, pokonując w finale właśnie… Eurobud JKS.

Iuventa Michalovce udział w EHF European Cup rozpoczęła od emocjonującego dwumeczu z Yellow Wintherthur (23:22 i 25:25). Następnie Słowaczki zmierzyły się ze szwedzkim Lugi Dam (33:25 i 26:19). W 1/8 rozgrywek pokonały natomiast KPR Gminy Kobierzyce, czyli aktualne brązowe medalistki PGNiG Superligi Kobiet (20:22 i 25:25).

Jarosławianki w europejskich pucharach zadebiutowały dwumeczem z holenderskim Cabooter HandbaL Venlo (27:29, 30:36). W 1/16 rozgrywek było zdecydowanie prościej. Czarno-niebieskie zdominowały portugalską ekipę Alavarium Love Tiles (26:36, 44:21). Awans do najlepszej ósemki wywalczyły sobie w Skopje, gdzie nie bez przeszkód pokonały złote medalistki macedońskiej ligi – WHC Gjorche Petrov (26:27 i 22:30).

Mecze 1/4 EHF European Cup wstępnie zaplanowano na 11-12 lutego oraz 17-18 lutego. Oficjalne, potwierdzone daty zostaną podane niezwłocznie po ich ustaleniu i uzgodnieniu szczegółów. Wiadomo natomiast, że zwycięzca dwumeczu Eurobud JKS Jarosław – Iuventa Michalovce w półfinale trafi na zwycięzcę tureckiej pary Antalya Konyaalti BSK– Izmir BSB SK.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) Eurobud JKS Jarosław