Nowy partner?

• Nowy partner?. W piątek, 6 lipca, Starostwo Powiatowe odwiedzili przedstawiciele Rejonu Użgorodzkiego. Mychajło Fedyneć – przewodniczący Użgorodzkiej Rady Rejonowej, Anatolij Tymczenko – przewodniczący stałej komisji ds. ochrony zdrowia i ochrony socjalnej ludności i Oksana Doszczak – doradca przewodniczącego Rady Rejonowej. Spotkali się z Leszkiem Szczybyłą - przewodniczącym Rady Powiatu, starostą Jerzym Batyckim, wicestarostą  Józefem Szkołą i etatowym członkiem Zarządu Zofią Karwańską. Robocze spotkanie służyło wymianie informacji  na temat specyfiki obu powiatów i ustaleniu obszarów, w których współpraca byłaby najbardziej owocna. Tym samym rozmowy na temat podpisania umowy partnerskiej przeszły od deklaracji do kwestii merytorycznych. Zagraniczni goście najbardziej byli zainteresowani opieką zdrowotną i socjalną, jaką Powiat Jarosławski prowadzi w swoich placówkach. Stąd wizyta w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej oraz Domu Pomocy Społecznej w Wysocku.