Powiat równych szans

• Powiat równych szans. Kapituła nagrody ogłosiła tegoroczne wyniki konkursu Samorząd Równych Szans 2012 za najlepsze działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Wśród 125 samorządów zgłoszonych do konkursu, kapituła pod przewodnictwem Pełnomocnika Rządu ds. osób Niepełnosprawnych, ministra Jarosława Dudy wyłoniła 15 laureatów i przyznała 25 wyróżnień.  Wśród wyróżnionych jako jedyne z województwa podkarpackiego znalazły się powiaty jarosławski i rzeszowski. Tytuł Samorządu Równych Szans przyznaje się tym samorządom (miastom, gminom, powiatom i województwom), które umożliwiają osobom niepełnosprawnym jak najpełniejszy udział w życiu społecznym. Kryteria to nie tylko likwidacja barier architektonicznych, ale też dostępność do edukacji, informacji, możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy turystycznych.