Premier na Podkarpaciu

• Premier na Podkarpaciu. 25 października Premier Donald Tusk przebywał z dwudniową wizytą na Podkarpaciu. W trakcie spotkań omawiana była z mieszkańcami Podkarpacia problematyka wielkich inwestycji infrastrukturalnych, edukacyjnych i kwestie związane z szeroko rozumianą problematyką społeczną. Premier znalazł także czas dla działaczy samorządowych i społecznych z powiatu jarosławskiego. Radni powiatu i miasta oraz przedstawiciele stowarzyszeń nakreślili główne kierunki rozwoju Ziemi Jarosławskiej ze szczególnym uwzględnieniem zakończenia prac obwodnicy miasta Jarosławia oraz przebudową dworca PKP. Podczas rozmowy poseł Tomasz Kulesza nadmienił, że najlepszym rozwiązaniem dla jarosławskiego dworca byłby jego kapitalny remont bez konieczności rozbiórki i budowy nowego obiektu oraz, że dołoży wszelkich starań, by prace remontowe rozpoczęły się jak najszybciej. Z wielkim zainteresowaniem przyjął Premier informację o dynamicznym rozwoju Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Koło w Jarosławiu, którą przedstawił dyrektor Stowarzyszenia Mariusz Mituś. Na koniec rozmów Prezes Rady Ministrów Donald Tusk pozdrowił wszystkich mieszkańców Ziemi Jarosławskiej i  złożył obietnicę, że w najbliższym czasie zagości w naszym mieście i powiecie. W spotkaniu uczestniczyli: poseł RP Tomasz Kulesza, wicestarosta Powiatu Jarosławskiego Józef Szkoła, etatowy członek Zarządu Zofia Karwańska, radni miasta i powiatu: Marta Batiuk, Jacek Kmiecik, Mariusz Mituś, Jan Połeć, Piotr Lichtarski, Mateusz Wojtas oraz Barbara Brzezińska.