Informacja Starosty Jarosławskiego

• Informacja Starosty Jarosławskiego. STAROSTA POWIATU JAROSŁAWSKIEGO INFORMUJE, o utworzeniu w Powiecie Jarosławskim Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami PsychicznymiAdres: ul. Poniatowskiego 51 ( I piętro, boczne wejście, nad siedzibą Gazety Jarosławskiej) W ramach Ośrodka Wsparcia można skorzystać z:1. poradnictwa:- prawnego, (poniedziałki 14.00-17.00)- psychologicznego (wtorki, środy, piątki 15.00-18.00)- rodzinnego (w tym pedagogicznego i seksuologicznego) (poniedziałki i środy 15.00-18.00) 2. udziału w grupach wsparcia i samopomocy 3. pomocy pracownika socjalnego (poniedziałek-piątek 8.00-18.00) Pomoc udzielana jest także w formie na odległość:- porady telefoniczne,- porady poprzez e-mail (ankieta zgłoszeniowa na stronie: www.powiatowyosrodekwsparcia.pl)a także istnieje możliwość dojazdu specjalistów do klienta. Zapisy telefoniczne: (16) 624-14-21, kom: 797-347-388 lub osobiste. Z pomocy Ośrodka Wsparcia mogą skorzystać osoby niepełnosprawne posiadające orzeczoną niepełnosprawność oraz ich rodziny, mieszkańcy Powiatu Jarosławskiego. Dla osób dojeżdżających, przewidziano zwrot kosztów dojazdu aby korzystanie z pomocy Ośrodka nie stanowiło obciążenia budżetu domowego. Jeżeli masz trudności z poradzeniem sobie z trudnościami życia lub masz osobę w rodzinie która wymaga wsparcia w przystosowaniu się do otaczającego świata pomoc możesz uzyskać w OŚRODKU WSPARCIA Projekt realizowany w ramach Priorytetu I Zatrudnienie i integracja społeczna Działanie 1.2 \Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, projektu 1.18 "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej" Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wykonywany w partnerstwie Powiatu Jarosławskiego i Jarosławskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi jako część działań projektowych których celem jest podniesienie profesjonalizmu i zwiększenie skuteczności instytucji pomocy i integracji społecznej w rozwiązywaniu problemu wykluczenia społecznego poprzez stworzenie, przetestowanie oraz wdrożenie standardów instytucji i usług pomocy oraz integracji społecznej.

STAROSTA POWIATU JAROSŁAWSKIEGO INFORMUJE,

W ramach Ośrodka Wsparcia można skorzystać z:
1. poradnictwa:
- prawnego, (poniedziałki 14.00-17.00)
- psychologicznego (wtorki, środy, piątki 15.00-18.00)

2. udziału w grupach wsparcia i samopomocy

3. pomocy pracownika socjalnego (poniedziałek-piątek 8.00-18.00)

Pomoc udzielana jest także w formie na odległość:
- porady telefoniczne,
a także istnieje możliwość dojazdu specjalistów do klienta.

Zapisy telefoniczne: (16) 624-14-21, kom: 797-347-388 lub osobiste.