Jak radzić sobie z cukrzycą

• Jak radzić sobie z cukrzycą. W środę 13 października rusza „Szkoła cukrzycy”. Polskie Stowarzyszenia Diabetyków Koło nr 4 w Jarosławiu dołączyło się do akcji Porozumienia Zielonogórskiego mającego na uwadze popularyzację wiedzy o tej chorobie. Spotkania odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu. Honorowy patronat na akcją przyjął Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan. „Szkoła cukrzycy” oznacza cykl spotkań, wykładów i prelekcji na temat problemów osób chorych na tą chorobę. Mowa będzie o powikłaniach, jakie może nieść choroba, a przede wszystkim o sposobach radzenia sobie z nią.  W środę o godz. 14.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się pierwsze spotkanie pn. Cukrzyca, co to za choroba? Dlaczego dobrze leczyć? Jak żyć z cukrzycą? Spojrzenie psycjologa. Kolejne poświęcone będą samokontroli, żywieniu, roli wysiłku fizycznego.Organizatorem programu jest Federacja Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”. Projekt prowadzony jest pod naukowym kierownictwem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Głównymi odbiorcami projektu w założeniu są lekarze pierwszego kontaktu, chorzy na cukrzycę i ich rodziny. „Szkoła cukrzycy” wpisuje się w działania podjęte w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Przypomnijmy, że przez cały październik Starostwo Powiatowe w Jarosławiu wspólnie z Centrum Opieki Medycznej organizuje bezpłatne badania w ramach programu profilaktyczno–edukacyjnego „Cukrzyca – nie boli, zabija!”. Więcej o tym projekcie przczytasz tutaj.