• Komunikat organizacyjny1 Mistrzostw Powiatu Jarosławskiego w Szachach o Puchar Starosty. KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY1 MISTRZOSTW POWIATU JAROSŁAWSKIEGO W SZACHACHO PUCHAR STAROSTY I CELE ZAWODÓW:Wyłonienie indywidualnego mistrza oraz najlepszej drużyny POWIATU JAROSŁAWSKIEGO w szachach na rok 2014. Popularyzacja gry w szachy na terenie powiatu jarosławskiego.II ORGANIZATOR:Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Towarzystwo Szachowe „Bystrovia” w Bystrowicach. Koło Gospodyń Wiejskich w Bystrowicach.III UCZESTNICY:Drużyny składające się z min. 3 i max. 4 zawodników (bez względu na wiek) reprezentujących daną miejscowość powiatu jarosławskiego (drużynowo). Na podstawie wyników w turnieju indywidualnym prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa. Istnieje możliwość reprezentowania jednej miejscowości przez max. dwie drużyny. Każdy mieszkaniec powiatu jarosławskiego bez względu na wiek (indywidualnie). Istnieje możliwość dopuszczenia do udziału w zawodach zawodników zamieszkujących w miejscowościach graniczących z powiatem jarosławskim w zależności od ilości wolnych miejsc.IV TERMIN: 1.02.2014 r. (sobota) – I runda godz. 10.00 V MIEJSCE: Dom Kultury w Bystrowicach. VI ZGŁOSZENIA:Zapisy drogą elektroniczną na adres bystrovia@wp.pl lub tel. 608-383-180 do 31 stycznia 2014 r. Za pośrednictwem serwisu turniejowego arbitra zawodów http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014 W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz numer reprezentowanej drużyny w przypadku zgłoszenia dwóch drużyn np. Bystrowice I lub Bystrowice II.VII SYSTEM GRY:9 rund systemem szwajcarskim. Tempo gry – 15 minut dla zawodnika na partię.VIII PUNKTACJA:INDYWIDUALNA – suma zdobytych punktów po rozegraniu 9 rund. DRUŻYNOWA – suma punktów trzech najlepszych zawodników danej drużyny stanowi wynik punktowy tej drużyny. W przypadku równej ilości punktów o kolejności miejsca zajętego przez drużynę decyduje wynik najlepszego zawodnika drużyny. IX OBSADA SĘDZIOWSKA: Arbiter FIDE – Marian Bysiewicz – Podkarpacki Związek Szachowy. X NAGRODY:Puchary za miejsca I – III w punktacji ogólnej DRUŻYNOWEJ. Puchary za miejsca I – III w punktacji ogólnej INDYWIDUALNEJ. Inne nagrody w zależności od pozyskanych środków od sponsorów.XI POSTANOWIENIA KOŃCOWE:Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek oraz zimne i ciepłe napoje w trakcie trwania zawodów. Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego. Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt i ubezpieczają się we własnym zakresie. Do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu jest upoważniony organizator turnieju, którego decyzje są ostateczne. Organizatorzy.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
1 MISTRZOSTW POWIATU JAROSŁAWSKIEGO W SZACHACH
O PUCHAR STAROSTY

I CELE ZAWODÓW:

1. Wyłonienie indywidualnego mistrza oraz najlepszej drużyny POWIATU JAROSŁAWSKIEGO w szachach na rok 2014.
  2. Popularyzacja gry w szachy na terenie powiatu jarosławskiego.

II ORGANIZATOR:

1. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.
  2. Towarzystwo Szachowe „Bystrovia” w Bystrowicach.
  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Bystrowicach.

III UCZESTNICY:

1. Drużyny składające się z min. 3 i max. 4 zawodników (bez względu na wiek) reprezentujących daną miejscowość powiatu jarosławskiego (drużynowo). Na podstawie wyników w turnieju indywidualnym prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa.
  2. Istnieje możliwość reprezentowania jednej miejscowości przez max. dwie drużyny.
  3. Każdy mieszkaniec powiatu jarosławskiego bez względu na wiek (indywidualnie).
  4. Istnieje możliwość dopuszczenia do udziału w zawodach zawodników zamieszkujących w miejscowościach graniczących z powiatem jarosławskim w zależności od ilości wolnych miejsc.

IV TERMIN:

1.02.2014 r. (sobota) – I runda godz. 10.00

V MIEJSCE:

Dom Kultury w Bystrowicach.

VI ZGŁOSZENIA:

1. Zapisy drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 608-383-180 do 31 stycznia 2014 r.
  2. Za pośrednictwem serwisu turniejowego arbitra zawodów http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014
  3. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz numer reprezentowanej drużyny w przypadku zgłoszenia dwóch drużyn np. Bystrowice I lub Bystrowice II.

VII SYSTEM GRY:

1. 9 rund systemem szwajcarskim.
  2. Tempo gry – 15 minut dla zawodnika na partię.

VIII PUNKTACJA:

1. INDYWIDUALNA – suma zdobytych punktów po rozegraniu 9 rund.
  2. DRUŻYNOWA – suma punktów trzech najlepszych zawodników danej drużyny stanowi wynik punktowy tej drużyny. W przypadku równej ilości punktów o kolejności miejsca zajętego przez drużynę decyduje wynik najlepszego zawodnika drużyny.

IX OBSADA SĘDZIOWSKA:

Arbiter FIDE – Marian Bysiewicz – Podkarpacki Związek Szachowy.

X NAGRODY:

1. Puchary za miejsca I – III w punktacji ogólnej DRUŻYNOWEJ.
  2. Puchary za miejsca I – III w punktacji ogólnej INDYWIDUALNEJ.
  3. Inne nagrody w zależności od pozyskanych środków od sponsorów.

XI POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

1. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek oraz zimne i ciepłe napoje w trakcie trwania zawodów.
  2. Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego.
  3. Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt i ubezpieczają się we własnym zakresie.
  4. Do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu jest upoważniony organizator turnieju, którego decyzje są ostateczne.

Organizatorzy.