Rusza Program „Równać Szanse 2014 – Ogólnopolski Konkurs Grantowy”

• Rusza Program „Równać Szanse 2014 – Ogólnopolski Konkurs Grantowy”. Ani przystanek PKS, ani ucieczka do miasta! Spędzać wolny czas na przystanku PKS, czy wyjechać do miasta i nigdy tu nie wracać? To nie jest wybór, o który nam chodzi. Młodzi ludzie w małych miejscowościach powinni mieć możliwość wszechstronnego rozwoju, niezależnie od miejsca i sytuacji. Ale by to zrobić, muszą najpierw przeżyć tu i teraz coś wyjątkowego, co da im pewność siebie. Takie mają być projekty w ogólnopolskim konkursie Programu „Równać Szanse 2014”, który właśnie teraz rusza! Twórcą i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji pozarządowej. Takiej, której się ufa, bo potrafi poprowadzić dla młodych ludzi projekt znany w całej okolicy. Nieważna jest dziedzina – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie, muszą mieć poczucie, że zrobili coś, co dało im bezcenne doświadczenia, ponieważ mieli możliwość sprawdzenia, jakie są ich mocne strony, gdy występują w różnych nowych rolach. Ponieważ nauczyli się jak współdziałać z innymi w zupełnie nowych sytuacjach. Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 000 zł na projekt 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2014 roku do 30 listopada 2015 r.). Zapraszamy organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to diagnoza środowiska lokalnego, czyli zbadanie potrzeb i wyłapanie problemów. Drugi etap, to przygotowanie projektów, oczywiście przez te organizacje, które przejdą etap pierwszy. Termin składania wniosków upływa 8 marca 2014 roku. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na naszej stronie internetowej: www.rownacszanse.pl W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Młodzi z małych miejscowości muszą poczuć się ważni i zauważeni. Muszą poczuć, że ich życie może zależeć od nich samych i do tego może być pasjonujące! O Programie: Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse” prowadzony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży istnieje już 12 lat – od 2001 roku. Celem Programu jest wyrównywanie szans młodych ludzi w wieku 13 – 19 lat na dobry start w dorosłe życie.  Program kierowany jest do organizacji, które działają w małych miejscowościach – do 20 000 mieszkańców. Dzięki Programowi udało się właśnie na tych terenach zrealizować już ponad 1 860 projektów o tematyce medialnej, ekologicznej, technicznej, artystycznej, dziedzictwa kulturowego, nauk ścisłych i wielu innych. Informacje o Programie i o zrealizowanych projektach znajdziecie Państwo na stronie www.rownacszanse.pl O PAFW: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności powstała  w 1999 r. a w roku 2000 otworzyła przedstawicielstwo rozpoczęła swą pracę w Polsce. Fundacja działa na rzecz umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w naszym kraju, w tym na rzecz wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego. Wspiera również procesy transformacji w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W działaniach na terenie Polski, Fundacja koncentruje się obecnie na inicjatywach edukacyjnych, służących przede wszystkim wyrównywaniu szans oraz wyzwalaniu tzw. energii obywatelskiej w miejscach wymagających szczególnego wsparcia. Fundacja finansuje swoją działalność z przychodów funduszu wieczystego, którego źródłem są środki pochodzące z Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości. Więcej informacji o PAFW znajdziecie Państwo na stronie www.pafw.pl. O PFDiM: Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży powstała w 1991 r. Jej celem jest wszechstronny rozwój młodych oraz pomoc w formowaniu się pokolenia odpowiedzialnych, twórczych ludzi, aktywnie kształtujących własne życie i środowisko. Fundacji chodzi szczególnie o podniesienie szans na samodzielny rozwój młodych ludzi z terenów i środowisk, gdzie sytuacja jest trudna – wsi, małych miast i miejskich blokowisk. Fundacja zajmuje się przede wszystkim organizowaniem programów dotacyjnych i szkoleń. Nie prowadzi działalności gospodarczej, środki finansowe otrzymuje z dotacji i darowizn instytucji oraz osób prywatnych. Więcej informacji o PFDiM znajdziecie Państwo na stronie www.pcyf.org.pl.

Ani przystanek PKS, ani ucieczka do miasta!

O Programie:

O PAFW: