• Informacja. Uprzejmie informujemy, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił termin naboru wniosków i wystąpień w ramach realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami II” w następujących obszarach :Obszar A – wyposażenie obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny, Obszar B – likwidacja barier w zakładach opieki zdrowotnej, urzędach i placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania, Obszar C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych, Obszar D – likwidacja barier transportowych, Obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych, Obszar F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowych, Obszar G – finansowanie zadań ustawowych powiatu dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.Kompletne wnioski dotyczące obszarów B, C, D, F i G należy składać do dnia 28.03.2014 r. na Kancelarię Starostwa Powiatowego w Jarosławiu (pok. nr 1, parter) Szczegółowe informacje dotyczące programu, jak również formularze wraz z załącznikami niezbędne do wypełnienia w celu aplikowania do programu dostępne są na stronie www.pfron.org.pl zakładka Programy i zadania PFRON.

1. Obszar A – wyposażenie obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny,
  2. Obszar B – likwidacja barier w zakładach opieki zdrowotnej, urzędach i placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania,
  3. Obszar C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych,
  4. Obszar D – likwidacja barier transportowych,
  5. Obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych,
  6. Obszar F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowych,
  7. Obszar G – finansowanie zadań ustawowych powiatu dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.