Karta Młodego Przedsiębiorcy w Powiecie Jarosławskim

• Karta Młodego Przedsiębiorcy w Powiecie Jarosławskim. 14 marca 2014r. o godz. 11.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się „Konferencja inaugurująca wprowadzenie Karty Młodego Przedsiębiorcy w powiecie jarosławskim”. Organizatorami konferencji są Starosta Powiatu Jarosławskiego oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu. Karta to program, który powstał w wyniku partnerstwa InNOWAcyjna NYSA (www.innowacyjna.nysa.pl). Głównym założeniem tej bezprecedensowej w skali Polski inicjatywy jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży. W celu przystąpienia do wdrożonego w powiecie nyskim programu: Karty Młodego Przedsiębiorcy w Jarosławiu zostanie podpisane porozumienie pomiędzy Starostą Nyskim Adamem Fujarczukiem a Starostą Jarosławskim Jerzym Batyckim. Porozumienie będzie dotyczyło współpracy, w ramach której Powiat Jarosławski będzie korzystał z wypracowanych rozwiązań i standardów wdrożonych w powiecie nyskim. Karta Młodego Przedsiębiorcy adresowana jest do osób do 30 roku życia prowadzących działalność gospodarczą lub planujących podjęcie działalności na podstawie dotacji przyznanej z urzędu pracy lub pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego na terenie powiatu jarosławskiego. Nadrzędnymi celami przedsięwzięcia są: ułatwienie młodym osobom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w powiecie jarosławskim oraz zwiększanie szans rozwoju gospodarczego powiatu. Ponadto projekt ten zakłada utworzenie systemu informacji o preferencjach, ulgach i zniżkach oraz udogodnieniach oferowanych przez lokalne firmy i instytucje, co pomoże młodym ludziom w prowadzeniu działalności gospodarczej w powiecie jarosławskim. Do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono liczne grono przedsiębiorców z terenu powiatu jarosławskiego oraz młode osoby do 30 roku życia, które prowadzą lub zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą.