INFORMACJA DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z REGIONU AFRYKI ZACHODNIEJ

INFORMACJA DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z REGIONU AFRYKI ZACHODNIEJ
Gwinea, Liberia, Sierra Leone, Nigeria

Od lutego 2014 r. występują zachorowania na gorączkę krwotoczną Ebola w państwach Afryki Zachodniej.

Początek choroby jest nagły i charakteryzuje się objawami grypopodobnymi.

W przypadku:

1. Wystąpienia takich objawów jak:

Gorączka, bóle mięśni, osłabienie, ból głowy i gardła, wysypka, wymioty, biegunka lub krwawienia w okresie 3 tygodni od powrotu z podróży

2. Kontaktu w trakcie pobytu w krajach Afryki Zachodniej:

• Z chorą osobą lub ciałem osoby zmarłej w wyniku tej choroby

• Chorym lub padłym dzikim zwierzęciem

Należy niezwłocznie skontaktować się z numerem 999 lub 112, poinformować o przebytej podróży i postępować zgodnie ze wskazówkami dyspozytora.