Święto Drzewa w Powiecie Jarosławskim

• Święto Drzewa w Powiecie Jarosławskim. 10 października na terenie całej Polski odbędzie się 12 edycja akcji Święto Drzewa. Tegoroczna odsłona pod hasłem „Drzewo Wolności” została objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z okazji 25 lat odzyskania swobód obywatelskich. Inicjatorem akcji jest Klub Gaja, a jej nieodłącznym elementem sadzenie drzew, jak również szeroka promocja działań proekologicznych i przyrodniczych powiązana z piknikami i konkursami. Starosta Jarosławski wspólnie z dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) w Jarosławiu włączają się w obchody Święta Drzewa poprzez zasadzenie sadu, którego pielęgnacją będą zajmować się wychowankowie Ośrodka. 10 października dla podopiecznych SOSW-u w Jarosławiu oraz przedstawicieli jednostek oświatowych Powiatu Jarosławskiego zostanie zorganizowany piknik edukacyjny, podczas którego będą mogli wziąć udział w grach i zabawach. Partnerami akcji są: Nadleśnictwo Jarosław, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu oraz Jarosławskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Oświaty. Drzewka owocowe do nowo powstałego sadu zostały ufundowane przez Sadowniczo – Szkółkarski Zakład Doświadczalny w Albigowej. Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, POD 24, Twoja TV, TV Podkarpacka, Radio Fara, „Gazeta Jarosławska”, „Życie Podkarpackie”, Gazeta Codzienna „Nowiny”.