Zawiadomienie o LIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego

• Zawiadomienie o LIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. Zawiadamiam niniejszym, że dnia 22 października 2014 r. o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu przy ul. Jana Pawła II 17, II piętro odbędą się obrady LIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. Przewodniczący Rady PowiatuLeszek Szczybyło Porządek obrad LIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiegow dniu 22 października 2014 r. o godz. 10 ººOtwarcie sesji. Stwierdzenie prawomocności obrad. Przedstawienie porządku obrad. Informacja Starosty Jarosławskiego z prac Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy LII a LIII sesją Rady Powiatu. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych jednostek prowadzonych przez Powiat Jarosławski. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Jarosławskiego na 2014 rok. (Projekt Nr 1) Podjęcie uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Jarosławskiego. (Projekt Nr 2) Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań i podziału środków PFRON przeznaczonych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych w 2014 roku. (Projekt Nr 3) Podjęcie uchwały w sprawie zmiany rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Jarosławskiego oraz zapewnienie całodobowego dostępu do aptek w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy w 2014 roku. (Projekt Nr 4) Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu dla szkół niepublicznych posiadających uprawnienia szkoły publicznej i niepublicznych placówek oświatowych, trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystywania oraz terminu i sposobu rozliczania dotacji. (Projekt Nr 5) Przyjęcie obwieszczenia Rady Powiatu Jarosławskiego w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Statutu Powiatu Jarosławskiego. Interpelacje Radnych. Wnioski, oświadczenia i zapytania Radnych. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady Powiatu
Leszek Szczybyło

Porządek obrad LIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego
w dniu 22 października 2014 r. o godz. 10 ºº

1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przedstawienie porządku obrad.
  4. Informacja Starosty Jarosławskiego z prac Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy LII a LIII sesją Rady Powiatu.
  5. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych jednostek prowadzonych przez Powiat Jarosławski.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Jarosławskiego na 2014 rok. (Projekt Nr 1)
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Jarosławskiego. (Projekt Nr 2)
  8.  Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań i podziału środków PFRON przeznaczonych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych w 2014 roku. (Projekt Nr 3)
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Jarosławskiego oraz zapewnienie całodobowego dostępu do aptek w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy w 2014 roku. (Projekt Nr 4)
  10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu dla szkół niepublicznych posiadających uprawnienia szkoły publicznej i niepublicznych placówek oświatowych, trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystywania oraz terminu i sposobu rozliczania dotacji. (Projekt Nr 5)
  11. Przyjęcie obwieszczenia Rady Powiatu Jarosławskiego w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Statutu Powiatu Jarosławskiego.
  12. Interpelacje Radnych.
  13. Wnioski, oświadczenia i zapytania Radnych.
  14. Zakończenie obrad.