Ogłoszenie

• Ogłoszenie. Jarosław, 17.12.2014 r. OgłoszeniePowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu, zakończyło prace związane z realizacją  projektu systemowego pn. „Program Aktywizacji Społecznej w powiecie jarosławskim” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) współfinansowanego przez Unię Europejską i budżet państwa poprzez Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013. W projekcie na 2014r.brało udział 28 osób, 23 to osoby posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności a 5 osób to wychowankowie rodzin zastępczych lub placówek opiekuńczo-wychowawczych realizujących program usamodzielnienia. Zastosowano wobec uczestników projektu tzw. instrumenty aktywnej integracji, mające na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji społecznych, tym samym spowodowanie, że staną się grupą widoczną na rynku pracy dla ewentualnych pracodawców.      Uczestnicy projektu mieli możliwość uczestniczenia w: - Racjonalnej Terapii  Zachowań RTZ - kurs komputerowy - kurs sprzedawca z obsługą kas fiskalnych - kurs magazynier (pracownik hurtowni i magazynu) z obsługą wózków jezdnych z napędem silnikowym z uprawnieniami do wymiany butli gazowych w wózkach - archiwista/ asystent archiwisty -  Doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne - kurs decoupage – techniki zdobienia - kurs języka angielskiego – na poziomie podstawowym - indywidualne porady prawne - w okresie od czerwca do grudnia 2014roku 5 uczestników projektu odbyło 6-cio miesięczne staże zawodowe zgodnie z nabytymi kwalifikacjami zawodowymi Na zakończenie projektu 29.12.2014r. zostanie  zorganizowane spotkanie podsumowujące realizację projektu.    Jednocześnie informujemy, że trwa nabór uczestników do projektu na 2015 r.              W 2015r. przewiduje się kursy zawodowe oraz inne elementy aktywnej integracji  dobrane po indywidualnych konsultacjach z wyłonionymi uczestnikami projektu. Szczegółowe informacje: BIURO PROJEKTU   Jarosław ul. Jana Pawła II 17 (budynek Starostwa Powiatowego) pokój nr 216, II piętro tel. (16) 621-45-74 Projekt/Szkolenie/Konferencja/Publikacja/Kampania informacyjna/Sprzęt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jarosław, 17.12.2014 r.

Ogłoszenie

Uczestnicy projektu mieli możliwość uczestniczenia w:

- Racjonalnej Terapii  Zachowań RTZ

- kurs komputerowy

- kurs sprzedawca z obsługą kas fiskalnych

- archiwista/ asystent archiwisty

-  Doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne

- kurs decoupage – techniki zdobienia

- kurs języka angielskiego – na poziomie podstawowym

- indywidualne porady prawne

Jednocześnie informujemy, że trwa nabór uczestników do projektu na 2015 r.

Szczegółowe informacje:
BIURO PROJEKTU