Trwa kwalifikacja wojskowa

• Trwa kwalifikacja wojskowa. W całym kraju od 2 lutego trwa kwalifikacja wojskowa. W Powiecie Jarosławskim obowiązkiem stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską objętych jest 1057 osób, w tym 71 kobiet. Kwalifikacja potrwa do 27 marca, a komisja mieści się w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych przy ul. Reymonta 1 w Jarosławiu. Do tej pory stawiło się przed nią ponad 90 osób z gminy i miasta Jarosławia. Kwalifikacja wojskowa obejmuje stawienie się przed Wójtem lub Burmistrzem, Powiatową Komisją Lekarską i Wojskowym Komendantem Uzupełnień. Szczegółowe informacje o kwalifikacji wojskowej znajdują się w obwieszczeniach Wojewody Podkarpackiego oraz wezwaniach, jakie od wójtów i burmistrzów otrzymują osoby podlegające obowiązkowi stawienia się do niej.