Budowanie społeczeństwa obywatelskiego

• Budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu podpisało porozumienie z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu. Dotyczy ono wsparcia udzielonego stowarzyszeniu w ramach projektu „Aktywni Razem” w okresie od 1 czerwca 2015 r. do 31 grudnia 2015 r., w przypadku jego dofinansowania ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Porozumienie z wnioskodawcą – którym jest PSOUU Koło w Jarosławiu – zawarto w zakresie rekrutacji wolontariuszy, realizacji działań turystyczno-kulturalnych i promocji projektu. Szczegóły dotyczące współpracy zostaną ustalone po otrzymaniu ostatecznej decyzji o dofinansowaniu projektu. Podobne porozumienia zawierane pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego a organizacjami pozarządowymi, w wielu przypadkach, określonych w regulaminach grantodawców, pozwalają na uzyskanie większej liczby punktów, co rzutuje na ostateczny wynik zgłoszonego projektu.