Kultura - Interwencje

• Kultura - Interwencje. Do 17 kwietnia samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie w programie Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje”. Minimalna kwota, o jaka można wnioskować to 15 tys. zł (przy wkładzie własnym min. 25% zaplanowanego budżetu), natomiast kwoty maksymalne wynoszą 150 tys. przy wkładzie własnym min. 25% i 250 tys. przy min. 50% wkładu własnego. Dofinansowywane działania: organizacja kursów, szkoleń, warsztatów, plenerów, konkursów, przeglądów, festiwali, wystaw (wraz z katalogami), koncertów, happeningów, spektakli (teatralnych, muzyczn6ych itd.), realizacja działań animacyjnych wspomagających lokalne społeczności w działaniach twórczych, działania interdyscyplinarne, organizacja konferencji, seminariów, paneli dyskusyjnych, przeprowadzenie badań praktyk kulturalnych/uczestnictwa w kulturze, nagrania audio-video, rejestracja video-spektakli, filmów (w tym dokumentalnych), wydanie publikacji, wydanie czasopism, dokumentacja, archiwizacja, udostępnianie oraz popularyzowanie dorobku kultury, organizacja kampanii społecznych, edukacyjnych i promocyjnych. Zadania mogą być realizowane w okresie 18 maja - 30 listopada 2015 r. Więcej informacji o programie „Kultura – Interwencje” i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Zadania mogą być realizowane w okresie 18 maja - 30 listopada 2015 r.