Podkarpacka Kobieta Przedsiębiorcza 2015 z naszego powiatu!

• Podkarpacka Kobieta Przedsiębiorcza 2015 z naszego powiatu!. Pani Anna Rosiak, nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, pasjonatka astronomii, została wybrana Podkarpacką Kobietą Przedsiębiorczą 2015 w konkursie Gazety Codziennej Nowiny. Serdecznie gratulujemy! Jej kandydaturę zgłosił Starosta Jarosławski, Tadeusz Chrzan, który przez organizatorów został zaproszony do Kapituły konkursu. Zwyciężczyni otrzymała w plebiscycie internetowym ponad siedem i pół tysiąca głosów. Kolejna z pretendentek do tytułu, która zajęła drugie miejsce, uzyskała ich blisko tysiąc mniej. Uroczysta gala, podczas, której zostaną wręczone nagrody już 27 maja. Przypomnijmy, że do konkursu zostało zgłoszonych 6 pań z powiatu jarosławskiego, z których pierwsze cztery zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, zajmując pierwsze cztery miejsca w etapie regionalnym (5 powiatów). Jeszcze raz przypominamy ich sylwetki, gratulując wszystkim. Anna Rosiak - nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Nominowana za popularyzację nauk ścisłych, szczególnie astronomii wśród młodzieży szkolnej poprzez m.in.: organizacje wyjazdów dydaktycznych (np. planetarium w Chorzowie). Nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. Jej uczniowie są zwycięzcami ogólnopolskich konkursów astronomicznych. Od kilku lat uczestniczy w Letnich Szkołach Europejskiego Stowarzyszenia Edukatorów Astronomii EAAE. Współpracując ze Stowarzyszeniem Galaktyka, z kórym wyjeżdża na naukowe wyprawy w różne zakątki świata. Delegowana na szkolenie do Europejskiego Centrum Badań Jądrowych (CERN) w Genewie. Bożena Łanowy – radna miejska, wspólnie z mężem prowadzi firmę. Za swoje największe osiągnięcie pani Bożena uważa zdobycie mandatu i pełnienie obowiązków radnej Rady Miasta Jarosławia. - Funkcja radnej to wybór mieszkańców i chyba się sprawdzam, skoro moi wyborcy wybrali mnie po raz trzeci - mówi przedsiębiorcza kobieta - Jestem także przewodniczącą Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego. Monika Broszko - archeolog, koordynator akcji "Kilometry Dobra" w Jarosławiu. Ukończyła studia na kierunku archeologia (specjalność: archeologia podwodna) na UMK w Toruniu oraz studia podyplomowe (pedagogiczne) na Uniwersytecie Rzeszowskim, na którym obroniła także studia doktoranckie z zakresu archeologii. Jest autorką naukowych publikacji, a jej pasją jest praca na wykopaliskach. Pani Monika angażuje się w działalność społeczną - jest koordynatorką ogólnopolskiej kampanii "Kilometry Dobra" w Jarosławiu. s. Barbara Marta Dendor - przełożona wspólnoty sióstr benedyktynek w Jarosławiu W styczniu 2011 r. doprowadziła do utworzenia strony internetowej: www.zrob1malykrok.pl będącej drogą do zdobywania środków na ratowanie klasztornych zabudowań, która cieszy się wielkim uznaniem, zainteresowaniem i sukcesem. Koordynuje prace związane z odbudową budynków klasztornych, oraz pozyskuje fundusze na ten cel. Od 2011 roku do chwili obecnej udało się jej dokonać remontu klasztoru S. Benedyktynek, wraz z całą infrastrukturą techniczną, remontu budynku z adaptacją na cele mieszkalno - gościnne oraz kompleksowego remontu wraz z urządzeniem wnętrza dawnej "Rezydencji Dewotek", której została przywrócona pierwotna funkcja. Pełni ona rolę domu gościnnego. Dorota Stecka - założycielka i współwłaścicielka Winnicy Rodziny Steckich. Pierwsza winnica powstała i do dzisiaj jest uprawiana w samym centrum Jarosławia. Na 4 arach znajduje się 170 krzewów. W winnicy przyjmowane są grupy turystów, zwiedzających zabytkowe miasto oraz odbywają się szkolenia praktyczne z pokazami cięcia, prowadzenia zabiegów agrotechnicznych i wielu innych. Druga winnica Steckich znajduje się na Pogórzu Dynowskim, w miejscowości Węgierka. Justyna Garstecka – założycielka firmy Motherhood. Sukces firmy jest rzadkim przykładem przedsiębiorstwa, które zaczęło (w 2007r.) od minimalnego kapitału zakładowego, w ciągu roku uzyskało dodatni wynik finansowy, a w ciągu trzech lat działalności stworzyło rozpoznawalną i szanowaną markę, która kontynuuje dynamiczny rozwój już ósmy rok z rzędu.Produkty Motherhood były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych plebiscytach tj. Złoty brzuszek miesięcznika M jak mama (poduszka Kojec), czy Super produkt miesięcznika Mam dziecko (Śpiworek przedszkolaka). Wyróżnienie tytułem Bizneswoman Roku - Sukces Pisany Szminką.

Bożena Łanowy – radna miejska, wspólnie z mężem prowadzi firmę.

Monika Broszko - archeolog, koordynator akcji "Kilometry Dobra" w Jarosławiu.

s. Barbara Marta Dendor - przełożona wspólnoty sióstr benedyktynek w Jarosławiu

Dorota Stecka - założycielka i współwłaścicielka Winnicy Rodziny Steckich.

Justyna Garstecka – założycielka firmy Motherhood.