Poradnictwo rodzinne i terapia rodzin

• Poradnictwo rodzinne i terapia rodzin. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie od lipca do grudnia tego roku realizuje, w ramach Punktu Interwencji Kryzysowej, bezpłatne spotkania dotyczące poradnictwa rodzinnego i terapii rodzin. Podstawowymi tematami spotkań są m.in. trudności w komunikacji członków rodzin, brak umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych czy kryzysowych, konflikty w rodzinie, kompetencje wychowawcze czy brak umiejętności radzenia sobie z odrzuceniem. Sesje organizowane są także dla osób indywidualnych i rodzin z udziałem dzieci. Uzgadnianie spotkań pod numerem telefonu (16) 624 63 27. Projekt finansowany jest w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.