Pierwsze posiedzenie Rady

• Pierwsze posiedzenie Rady. Swoje pierwsze posiedzenie ma za sobą Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego. 6 października wybrano jej władze. Nakreślono także plan pracy tego gremium. Przewodniczącym Rady został wybrany Kornel Polit – zastępca przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu, zgodnie z zasadą, że osoba stojąca na czele PRDPP musi być reprezentantem organizacji pozarządowych. Funkcję  wiceprzewodniczącego objął Mariusz Trojak – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego. Przypomnijmy, że w skład PRDPP weszli również Grzegorz Graboń – prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Jarosławiu, Adam -Rożek – wiceprezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej – 24. Jarosławska Dywizja Piechoty – Garnizon Jarosław, Artur Świątek – prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSTE w Jarosławiu oraz Jan Wilk – wiceprzewodniczący Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jarosławiu. Z ramienia samorządu powiatowego w skład PRPP weszło dwoje przedstawicieli Rady Powiatu – Tatiana Kożak-Siara i Jacek Stańda oraz dwóch reprezentantów Zarządu Powiatu – Marek Kisielewicz i Mariusz Trojak. PRDPP pełni funkcję konsultacyjną i opiniodawczą dla organów powiatu w sferze pożytku publicznego, czyli tych aktywności, które związane są z działalnością organizacji pozarządowych, jak działania kulturalne, sportowe czy wolontariat.