Mała Ojczyzna jakiej nie znacie

• Mała Ojczyzna jakiej nie znacie. Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku jest organizatorem X edycji Wojewódzkiego Konkursu Turystycznego dzieci i Młodzieży szkolnej „ Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”. W trzech kategoriach konkursowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) mogą rywalizować dwuosobowe zespoły, reprezentujące szkołę, koło zainteresowań, klub, drużynę harcerską bądź inną organizację, działającą na terenie szkoły. Konkurs składa się z dwóch części: Część I:  Prezentacja własnego regionu, produktu turystycznego,  „Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie” to nie dłuższa niż 5 minut prezentacja przygotowana w dowolnej formie z wyjątkiem form multimedialnych i komputerowych. W II części, „Pamiątka z regionu”, zespół przekazuje organizatorowi, spośród przygotowanych pozycji, jedną do oceny np.  gazetka, ulotka, makieta,  rękodzieło, potrawy regionalne, wypieki,  plakat, rzeźba, strój regionalny  i inne produkty wykonane przez młodzież. Suma punktów zdobytych w części I i II zadecyduje o zajęciu  miejsca w konkursie. Finał konkursu odbędzie się 3 listopada 2015 roku o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej Starostwa  Powiatowego w Przeworsku, ul. Jagiellońska 10. Wystawa pokonkursowa zostanie zorganizowana w dniach 5 – 15 listopada 2015  roku w Schronisku Młodzieżowym PTSM w Rzeszowie. Zgłoszenia należy wysyłać do 20 października na adres organizatora, a regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony www.ptsm-alko.pl.