II Pielgrzymka Samorządowców

• II Pielgrzymka Samorządowców. We wtorek, 20 października, odbyła się II Pielgrzymka Samorządowców do jarosławskiej Kolegiaty, do Matki Bożej Królowej Rodzin. Organizatorami wydarzenia byli Duszpasterz Samorządowców, Proboszcz Parafii Bożego Ciała w Jarosławiu ks. Marian Bocho, Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Zbigniew Piskorz i Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan. Częścią pielgrzymki była konferencja popularno-naukowa „Zdrowa rodzina siłą samorządu”. Wraz z organizatorami uczestniczyli w niej m.in. wicestarosta Józef Szkoła, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tatiana Kożak-Siara, starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz starosta brzozowski Zygmunt Błaż. W konferencji uczestniczyła także młodzież z jarosławskich szkół i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Uczestnicy wysłuchali wykładów ks. prof. Janusza Mierzwy z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie „Internet a rodzina” oraz „Szczęście rodzinne, małżeństwo i rodzina”, a także „Znaczenie rodziny w antyku i epoce wczesnochrześcijańskiej”, wygłoszonego przez prezesa Fundacji Libertas Culturae w Rzeszowie Krzysztofa Dziducha. Spotkanie uwieńczyła Msza św., podczas której homilię wygłosił ks. prof. J. Mierzwa.

{gallery}2015_10_21_pielgrzymka{/gallery}