Poetyckie zmagania

• Poetyckie zmagania. Tegoroczna, 14. edycja Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego już za nami. Jego finał odbył się w piątek, 23 października, w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. W tym roku do konkursu imienia jarosławskiego poety zgłosiło się 50 uczestników, 16 w kategorii twórczość własna, 30 recytatorów i 4 wykonawców poezji śpiewanej. Oceniała ich komisja, w skład której weszli: Zofia Kolasa i Wiktor Marut – instruktorzy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz emerytowani pedagodzy – Jadwiga Dyr, Krzysztofa Cap, Jan Domka i Tadeusz Stefanowski. W kategorii recytacja nie przyznano I miejsca wśród gimnazjalistów. Drugie miejsce ex aequo zajęły Kinga Tkaczyszyn i Gabriela Szydłowska, obie z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu, również dwójka zdobywców III miejsca – Agnieszka Bąk i Jakub Dobosiewicz – reprezentowała jedną placówkę – Niepubliczne Gimnazjum „Morawa” w Przemyślu. Wyróżnienie powędrowało do Gabrieli Ługowskiej z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Magdalena Zarembska z Zespołu Szkół w Lubaczowie, II ex aequo Laura Bogusławska z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie i Ewa Szpyt z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, III, także ex aequo Kamil Linek z LO w Lubaczowie i Małgorzata Stopyra z MDK w Lubaczowie. Wyróżnienia przyznano Aleksandrze Jakubowskiej z Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, Danielowi Mazurkiewiczowie z ZS w Lubaczowie i Izabeli Krubnik z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. W kategorii poezja śpiewana najlepsza okazała się Oliwia Czubocha z ZS w Lubaczowie, II miejsce zajęła Katarzyna Wygnaniec z Publicznego Gimnazjum nr 1, a wyróżnienie przyznano Edwardowi Szylarowi. Za własną twórczość nie przyznano I i III miejsca ani wyróżnień w kategorii gimnazjalnej. Zdobywczynią II miejsca została Anna Gawlikowska z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce otrzymała Katarzyna Mielnikiewicz z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, II – Klaudia Magda z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, a dwa III miejsca – Gerard Józefowski z II LO w Przemyślu i Jakub Zarzecki z Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Wyróżniono Kornela Binowskiego z ZSDGiL w Jarosławiu. W kategorii dorosłych pierwsze miejsce zajął Andrzej Ziobrowski z Nowej Huty, a drugie równorzędnie Henryk Grymuza z Jarosławia i Krzysztof Wojdyła z Warszawy. Jednym z patronów honorowych konkursu był Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, będący też fundatorem statuetek, wręczonych zwycięzcom przez naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego Konrada Sawińskiego.

{gallery}2015_10_26_poezja{/gallery}