Powstanie „brama na Bieszczady”

• Powstanie „brama na Bieszczady”. W poniedziałek, 26 października, odbyła się XIII sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Rozpoczęła ją informacja z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami, przedstawiona przez starostę Tadeusza Chrzana. Następnie radni zapoznali się z informacją o stanie realizacji przez Powiat Jarosławski zadań oświatowych za rok szkolny 2014/2015. Przedstawiła ją naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Lucyna Paulo, która wspomniała również o planach: - Trzeba racjonalizować i optymalizować wydatki, ale pamiętać o celu edukacji, o młodych ludziach – mówiła. Priorytetem powiatowej oświaty ma być kształcenie zawodowe: - Nie stać nas na nieefektywne kształcenie zawodowe. Mamy dobre szkoły, mamy placówkę, która prowadzi kształcenie praktyczne. Musimy zainwestować w sprzęt technodydaktyczny, bo baza, choć nie najgorsza, pozostawia wiele do życzenia – poinformowała naczelnik. Radni przyjęli też zmiany w planie dochodów i wydatków budżetu powiatu. Pojawiły się dodatkowe środki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na prace, związane ze scaleniami okołautostradowymi (80 tys. zł) oraz na remont drogi w Woli Rokietnickiej (50 tys. zł z Gminy Rokietnica, 120 tys. z promesy z tzw. „powodziówki” i 30 tys. zł wkładu własnego) oraz budowę chodnika w Cieszacinie Wielkim (50 tys. zł z Gminy Pawłosiów). Rada wyraziła również zgodę na zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie 3 mln zł. na wkład własny na rozbudowę drogi Pruchnik – Nienadowa, tzw. „bramy na Bieszczady”. Jak poinformował starosta, Gmina Pruchnik zadeklarowała dotację na to zadanie, która pokryje połowę środków zabezpieczonych w budżecie powiatu.

{gallery}2015_10_27_sesja{/gallery}