Nie reagujesz – akceptujesz

• Nie reagujesz – akceptujesz. W czwartek 29 października br. w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” pod hasłem „Nie reagujesz – akceptujesz”. Konferencja dotyczyła szerokiego spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Zwrócono uwagę m.in. na problem spożywania alkoholu przez młodzież, przemocy domowej, handlu ludźmi. Przedstawiono także programy i strategie rozwiązywania problemów w środowisku lokalnym, które są narzędziem zmian polityki samorządów lokalnych. W ramach konferencji  Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Jarosławiu przeprowadziła warsztaty pn. „Jak zmienić błędne przekonania i niekorzystne normy grupowe u dzieci i młodzieży?”. W konferencji udział wzięli przedstawiciele różnych środowisk akademickich, instytucji i samorządu. Samorząd powiatowy reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego – Zbigniew Piskorz, Starosta Jarosławski – Tadeusz Chrzan oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej – Lucyna Paulo.

{gallery}2015_10_30_konferencja{/gallery}