Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości

• Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów konkursowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, Oś Priorytetowa VII – Regionalny rynek pracy, Działanie 7.3 – Wsparcie Rozwoju Przedsiębiorczości. Wnioski można składać od 23 listopada do 4 grudnia 2015 r., a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w sierpniu przyszłego roku. Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów to 68 352 900,00 zł. Projekty konkursowe mogą składać wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych). Bezzwrotne dofinansowanie dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą można otrzymać na: wsparcie doradczo-szkoleniowe dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej uwzględniające indywidualne potrzeby uczestników; bezzwrotne dotacje – przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości, do wysokości określonej w Wytycznych MIiR w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020; wsparcie pomostowe – wsparcie finansowe może być uzupełnione o wsparcie w postaci usług doradczo-szkoleniowych o charakterze specjalistycznym (indywidualnych i grupowych) oraz pomoc finansową wypłacaną miesięcznie w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w przepisach o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego na dzień wypłacenia wsparcia bezzwrotnego przez okres od 6 do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia (uruchomienia) działalności gospodarczej. Regulamin, niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie: rpo.podkarpackie.pl.
pixabay.com