POB ma 65 lat!

• POB ma 65 lat!. W minionym tygodniu Powiatowe Ognisko Baletowe im. Lidii Nartowskiej świętowało jubileusz 65-lecia powstania. W czwartek, 12 listopada, wychowankowie Ogniska zaprezentowali koncert dla rodziców oraz mieszkańców Jarosławia i okolic. W sobotę, 14 listopada, w budynku „Gwiazdy” śpiewali i tańczyli na koncercie jubileuszowym. Gala była też okazją do podziękowań za propagowanie kultury tanecznej oraz promowanie Powiatu Jarosławskiego w Polsce i za granicą.  Gratulacje na ręce dyrektor Powiatowego Ogniska Baletowego Marii Kus złożyli starosta Tadeusz Chrzan i przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Piskorz. Omawiając dzieje Ogniska, T. Chrzan przypomniał sylwetkę tragicznie zmarłego śp. Janusz Kołakowskiego – wicestarosty jarosławskiego w latach 1998 – 2006, miłośnika kultury ludowej, który przez wiele lat był członkiem działającego przy POB Zespołu Pieśni i Tańca „Jarosław”. Powiatowe Ognisko Baletowe powstało w 1950 r., początkowo jako Ognisko Choreograficzne, a od 1951 r. jako Państwowe Ognisko Baletowe. Jego założycielką i pierwszą dyrektor była Lidia Nartowska – od 1995 r. patronka placówki. POB jest prowadzone przez Radę Powiatu Jarosławskiego pod nadzorem pedagogicznym Ministerstwa Kultury. Więcej informacji o Ognisku, zajęciach i zespołach oraz relacje z koncertów można znaleźć na stronie placówki ogniskobaletowe-jaroslaw.pl.

{gallery}2015_11_17_POB{/gallery}