Otwarto Podziemne Przejście Turystyczne

• Otwarto Podziemne Przejście Turystyczne. 11 sal ekspozycyjnych, 187 metrowa trasa 6 metrów pod ziemią –czekają na zwiedzających w Podziemnym Przejściu Turystycznym pod trzema kamienicami na jarosławskim Rynku. Uroczyste otwarcie przejścia z udziałem przedstawicieli samorządu powiatowego – Starosty Jarosławskiego Tadeusza Chrzana i Etatowego Członka Zarządu Powiatu Mariusza Trojaka odbyło się 5 grudnia. W tym samym dniu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wszyscy chętni mogli wziąć udział w przygotowanym z tej okazji festynie. Bilety wstępu są dostępne w centrum Informacji Turystycznej CKiP w Jarosławiu, jednak ze względów bezpieczeństwa zwiedzanie odbywa się w grupach maksymalnie dziesięcioosobowych, stąd konieczność ich wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (tel. 16 624 89 89). Przejście zostało zrealizowane w ramach projektu „Jarosław - Użgorod: wspólna inicjatywa na rzecz podniesienia atrakcyjności turystycznej historycznych miast partnerskich" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

{gallery}2015_12_08_trasa{/gallery}