Obrady Rady Powiatu

• Obrady Rady Powiatu. 14 grudnia odbyła się XV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Rozpoczęła się od informacji starosty Tadeusza Chrzana, dotyczącej prac zarządu w okresie między sesjami, a podczas obrad radni przyjęli zmiany w planie dochodów i wydatków budżetu powiatu na 2015 r. Większość zmian w budżecie to niewielkie kwoty, związane z jego urealnieniem przed końcem roku. Pojawiły się też jednak większe wydatki, jak 151 tys. zł uzupełnienia subwencji ogólnej z Ministerstwa Finansów z przeznaczeniem na pomoc społeczną, 95 tys. na modernizację pomieszczeń administracyjnych na pokoje mieszkalne w Domu Pomocy Społecznej w  Sośnicy oraz 20 tys. zł dotacji celowej z Urzędu Miasta Jarosławia dla Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej na zakup dwóch specjalistycznych kombinezonów do ratownictwa chemicznego.

{gallery}2015_12_14_sesja{/gallery}