MALUCH 2016 - trwa nabór wniosków

• MALUCH 2016 - trwa nabór wniosków. Na tegoroczną edycję resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło 151 mln zł. W ramach programu dofinansowywane są w formie dotacji celowej z budżetu państwa działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobki, kluby dziecięce i miejsca u dziennych opiekunów. O środki mogą ubiegać się w tym roku nie tylko gminy, ale też osoby fizyczne, przedsiębiorcy, organizacje nieposiadające osobowości prawnej oraz uczelnie. Dofinansowanie może wynieść nawet 80% kosztów projektu. MALUCH 2016 będzie realizowany w trzech modułach – dla gmin, na tworzenie i utrzymanie nowych miejsc dla dzieci, dla placówek już istniejących oraz dla uczelni – na tworzenie i utrzymanie nowych miejsc opieki dla dzieci studentów, doktorantów i pracowników. Termin składania wniosków upływa 12 stycznia 2016 dla modułu drugiego, a 1 lutego dla modułów pierwszego i trzeciego. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.mpips.gov.pl.