Zaśpiewają Maleńkiemu

• Zaśpiewają Maleńkiemu. Rozbrzmiewające w okresie Bożego Narodzenia kolędy i pastorałki to nieodłączna część bogatej, polskiej tradycji świątecznej. W jej podtrzymywanie i rozwijanie włączył się Starosta Jarosławski, obejmując patronatem i współorganizując przeglądy tych pięknych pieśni. 16 i 17 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbędzie się XXI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W sobotę o godz. 16.00 rozpoczną się przesłuchania  36 zakwalifikowanych do udziału uczestników, a w niedzielę, również o godz. 16.00, będzie można posłuchać najlepszych wykonawców na koncercie galowym. Również w niedzielę, 17 stycznia, bożonarodzeniowe pieśni zabrzmią w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie podczas XVII Regionalnego Przeglądu Grup Śpiewaczych „Kolędy i Pastorałki”. Przegląd rozpocznie Msza św. o godz. 12.00, a od 13.30 prezentować się będzie 15 grup – uczestników przeglądu. Natomiast we wtorek, 19 stycznia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu, kolędować będą uczestnicy XII Przeglądu Kolęd i Pastorałek Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego. Rozpoczęcie przeglądu o godz. 9.30, a koncert laureatów o godz. 15.00.
pixabay.com