Sportowo i charytatywnie

• Sportowo i charytatywnie. Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących jako jedna z niewielu szkół z województwa podkarpackiego przystąpił do realizacji programu „Młody obywatel na sportowo”. Projekt dotyczył zorganizowania charytatywnego wydarzenia sportowego. Założeniem programu jest kształtowanie u młodych ludzi odpowiedniej postawy obywatelskiej, empatii oraz samodzielności i umiejętności organizacyjnych związanych z przygotowaniem imprezy. Z całej społeczności szkolnej do realizacji programu została wybrana klasa II LO. – Chcemy bardzo podziękować paniom Monice Cholewie i Jolancie Szylar za zaufanie, jakim nas obdarzyły, wybierając naszą klasę do realizacji tego projektu oraz za niesienie pomocy w każdej sytuacji – mówią w imieniu klasy Aleksandra Ogryzek i Magdalena Prymon. Głównym celem przyjętym przez organizatorów była zbiórka pieniędzy na dofinansowanie zakupu opału dla potrzebującej rodziny. Młodzi ludzie zbierali je – zgodnie z nazwą programu – na sportowo, proponując udział w zajęciach crossfit prowadzonych przez instruktora Macieja Szczepańskiego. Do udziału w tej charytatywnej, a jednocześnie prozdrowotnej akcji pod hasłem „Twoje endorfiny to szczęście innej rodziny”, organizatorzy skutecznie przekonali ponad 400 osób, które niemal równo podzieliły się na ćwiczących i kibicujących. Wśród tych pierwszych znaleźli się m.in. Lucyna Paulo – naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego oraz dyrektor ZSSCHiO Dorota Wierzbińska-Dubaj i jej zastępca Maciej Jastrzębski. W akcji wzięły też udział grupy ze szkół i placówek: Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół w Szówsku, Zespołu Szkół w Pawłosiowie, Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 4, Szkoły Podstawowej nr 11, Zespołu Szkół Drogowo - Geodezyjnych i Licealnych, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcącego, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zmęczeni ćwiczeniami lub dopingowaniem mogli wzmocnić się wypiekami, przygotowanymi przez uczniów „spożywczaka”. Dochód z ich sprzedaży także przeznaczono na zakup opału. Patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem objęli Starosta Jarosławski i Burmistrz Miasta Jarosławia, a jej sponsorami zostali: Piotr Pajda –  San Pajda, Mariusz Tarkowskii – Grafix, Hubert Hołowaty – Otylia Catering, Dawid Michalik – Coloseum, Radosław Walawender – Bellafit, Michał Szczepański – Active Style oraz Dariusz Kuchar – Ciepłotex. Organizatorzy szczególnie dziękują swoim nauczycielom oraz koleżankom i kolegom, bez których wsparcia, jak mówią, akcja nie mogłaby się odbyć: Urszuli Machaj i wszystkim nauczycielom przedmiotów zawodowych, Robertowi Porczakowi, Bernadecie Chrzan i klasie I LO, Agnieszce Sęk i klasie II LO, Konradowi Zielińskiemu i klasie I cw, Edycie Stańda i klasie III cw oraz Hannie Wojciechowskiej-Kiwior i klasie II cw. Filmy z imprezy „Twoje endorfiny to szczęście innej rodziny” można obejrzeć na stronach: twojatv.info/aktualnosci i www.youtube.com.

{gallery}2016_01_18_cross{/gallery}