Jarosławskie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

• Jarosławskie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 27 stycznia – w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau – przypada uchwalony w 2005 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Na Podkarpaciu siódma edycja Dnia Pamięci odbędzie się od 25 do 29 stycznia w 16 miejscowościach województwa. W organizację jarosławskich obchodów włączyli się m.in. Starosta Jarosławski oraz społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. W naszym mieście uroczystości odbędą się 26 stycznia w Jarosławskim Opactwie – o godz. 10.00 nabożeństwo w intencji Ofiar Holokaustu z Podkarpacia, o godz. 11.00 – świadectwa i relacje ocalonych z Holokaustu i ich rodzin. Wydarzeniom w Opactwie będzie towarzyszyć wystawa „Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu – 2008-2016”.

Załączniki do pobrania