Szachy i warcaby w Sośnicy

• Szachy i warcaby w Sośnicy. W rozegranym 9 lutego w Sośnicy XI Turnieju Szachowo-Warcabowym Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej wzięli udział pensjonariusze 6 placówek – z Wysocka, Rudy Różanieckiej, Przemyśla, Moszczan, Jarosławia oraz reprezentacja gospodarzy. Celem turnieju jest popularyzacja gier wśród osób niepełnosprawnych, rozwijanie zdolności intelektualnych oraz nauka przestrzegania reguł gry. Zawody oraz odbywająca się po nich zabawa taneczna integrują środowisko i pozwalają nawiązać nowe znajomości. Pierwsze miejsce w szachach i puchar Starosty Jarosławskiego zdobył Rafał Kielar z DPS Jarosław, drugie miejsce i puchar Prezesa INES – Antoni Ptasznik z DPS w Wysocku, natomiast trzecie miejsce i puchar Dyrektora DPS Sośnica – Paweł Nastaj z DPS Sośnica. Pierwsze miejsce w warcabach i puchar Wójta Gminy Radymno zdobył Emil Bis z DPS w Rudzie Różanieckiej, drugie miejsce i puchar Dyrektora PCPR otrzymał Marian Kata z DPS w Rudzie Różanieckiej, a trzecie i puchar pracowników DPS zdobył Jan Banasik z DPS Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu. Starostę Jarosławskiego, który był honorowym patronem turnieju, reprezentował etatowy członek Zarządu Powiatu Mariusz Trojak.

{gallery}2016_02_11_dps{/gallery}