Nowy dyrektor Centrum Opieki Medycznej

• Nowy dyrektor Centrum Opieki Medycznej. Podczas spotkania z przedstawicielami mediów, 11 lutego, starosta Tadeusz Chrzan przedstawił nowego dyrektora Centrum Opieki Medycznej. W briefingu uczestniczyła także sprawująca bezpośredni nadzór nad COM naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Lucyna Paulo. Stanisław Krasny objął obowiązki dyrektora jarosławskiego szpitala we wtorek, 9 lutego. Dotąd z sukcesami kierował szpitalem powiatowym w Nisku. Teraz zapowiada rozwój placówki w Jarosławiu, podniesienie poziomu usług medycznych oraz rozbudowę infrastruktury. Jak poinformował T. Chrzan, powiat planuje pozyskanie środków na inwestycje ze źródeł zewnętrznych, natomiast pieniądze na niezbędny wkład własny będą pochodzić z obligacji. Na COM przeznaczone także zostanie ok. 2 mln zł, pochodzących ze sprzedaży działki przy ul. Grunwaldzkiej. Zaplanowano m.in. powstanie nowego prosektorium w ramach kolejnego etapu rozbudowy szpitala. Jest także duża szansa na nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem. Projekt najpewniej zostanie wpisany na indykatywną listę Ministerstwa Zdrowia, a ważkim argumentem przemawiającym za jego powstaniem jest fakt, iż działające przy jarosławskim szpitalu pogotowie będzie obsługiwać autostradę.

{gallery}2016_02_12_com{/gallery}