6,5 mln zł na prace poscaleniowe

• 6,5 mln zł na prace poscaleniowe. Jedną, lecz bardzo istotną uchwałę przyjęli radni 12 lutego podczas XVIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. W plan dochodów i wydatków budżetu powiatu na rok bieżący wpisano niemal 7 mln zł. Ok. 6,5 mln zł to środki przeznaczone na prace poscaleniowe na terenach okołoautostradowych. Ich wysokość to wynik skutecznych negocjacji starosty Tadeusz Chrzana z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, dzięki którym dopłata do hektara wyniesie nie 900, lecz 2 tys. euro. Jak poinformował T. Chrzan, dzięki wpisaniu pieniędzy do budżetu już na początku przyszłego tygodnia będzie można rozpocząć procedurę przetargową, co pozwoli jak najwcześniej rozpocząć prace w terenie. Ich zakończenie także zaplanowano na rok bieżący. W plan dochodów i wydatków wpisano także 385 tys. zł pochodzących z wpływów za zajęcie pasa drogowego. Środki te będą stanowić wkład własny powiatu w przebudowę mostu przy ul. Zwierzynieckiej w Jarosławiu. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Sesja była też okazją do przedstawienia samorządowcom z powiatu nowego dyrektora Centrum Opieki Medycznej, Stanisława Krasnego. W trakcie wystąpienia S. Krasny ocenił zastany stan placówki – bardzo dobre wyposażenie w sprzęt, lecz wymagającą wielu działań infrastrukturę. Zadeklarował wprowadzenie COM do grona przodujących placówek, m.in. przez podniesienie poziomu opieki medycznej. Brawami nagrodzili radni wypowiedź dyrektora, iż jarosławski szpital musi odzyskać zdolność samodzielnego finansowania inwestycji.

{gallery}2016_02_12_sesja{/gallery}