Przyjęto zasady współpracy przy PSIP

• Przyjęto zasady współpracy przy PSIP. Najważniejszą uchwałą podjętą podczas XIX sesji Rady Powiatu Jarosławskiego (26 lutego) było wyrażenie zgody na zawarcie umowy pomiędzy Powiatem Jarosławskim a Województwem Podkarpackim w sprawie określenia szczegółowych zasad  współpracy przy realizacji Projektu „PSIP – Podkarpacki System Informacji Przestrzennej” zaplanowanego do realizacji w ramach 2 osi priorytetowej „Cyfrowe Podkarpackie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Jak wyjaśnił starosta Tadeusz Chrzan, Podkarpacki System Informacji Przestrzennej to projekt, którego liderem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a partnerami wszystkie samorządy powiatowe Podkarpacia. Jego założeniem jest zinformatyzowanie całego zasobu geodezyjno-kartograficznego oraz innych ważnych informacji, tak, by dla całego województwa powstała jednolita baza danych dostępna dla mieszkańców, przedsiębiorców i urzędów. Całkowity koszt projektu (prace oraz niezbędny sprzęt) dla powiatu jarosławskiego wyniesie ponad 12 mln zł, a prace nad PSIP potrwają do 2018 roku. Wkład własny powiatu to 15% całości, a środki na jego sfinansowanie będą pochodzić z dotacji z budżetu państwa na prowadzenie zasobu geodezyjno-kartograficznego. Wszyscy radni wyrazili zgodę na zawarcie dotyczącej PSIP-u umowy. Kolejną uchwałą były zmiany w Statucie Powiatu Jarosławskiego, służące ujednoliceniu zapisów dotyczących wniosków o przyjęcie zmian w porządku obrad. W tym przypadku radni nie wykazali się jednomyślnością – 16 było za podjęciem uchwały, 1 przeciwko, a 3 wstrzymało się od głosu. Zgodnie natomiast przyjęto uchwały w sprawie zmian w planach dochodów i wydatków powiatu oraz wieloletniej prognozie finansowej. Zmiany te wynikały z konieczności wpisania w dokumenty finansowe środków na realizację Podkarpackiego Systemu Informacji Przestrzennej.

{gallery}2016_02_26_sesja{/gallery}