Powiatowe drogi w ogólnopolskim czasopiśmie

• Powiatowe drogi w ogólnopolskim czasopiśmie. Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu jest jedną z czterech tego typu polskich instytucji, która pojawiła się w kolejnym wydaniu branżowego pisma „Infrastruktura”. Wiodącym tematem styczniowo-lutowego numeru czasopisma jest „Kasa na drogi” – porównanie środków przeznaczanych przez cztery powiatowe i pięć wojewódzkich zarządów dróg na utrzymanie sieci dróg. Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu posiada w swojej administracji 422 km dróg, w tym 399,9 km o nawierzchniach utwardzonych, 28 mostów odległości 446,3 m, 1 wiadukt o długości 40 m w mieście Jarosławiu oraz 475 przepustów na terenie 9 gmin i 12 na terenie m. Jarosławia i Radymna. Poza letnim i zimowym utrzymaniem dróg, odpowiada również za remonty i – w imieniu Powiatu Jarosławskiego – jest inwestorem w zakresie dróg i ulic powiatowych. W minionym roku na prace drogowe przeznaczono niemal 9 mln zł, w tym środki władne powiatu oraz dofinansowanie pozyskane ze źródeł zewnętrznych. Również w tym roku powiat ubiega się o środki zewnętrzne. Największą zaplanowaną na 2016 rok inwestycją drogową jest tzw. „Brama na Bieszczady” – przebudowa drogi Pruchnik – Nienadowa.
Przebudowany w 2015 r. most w Węgierce